Вітаю Вас Гість
П`ятниця
22.09.2017
17:06

Бердичівський район електричних мереж

Меню сайту
Реклама


ua-mall.com
Пошук
Календар
«  Серпень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Наше опитування
Яка напруга в мережі вашого будинку?
Всього відповідей: 454
Статистика

Архів
Архив записей
Погода

Головна » 2013 » Серпень » 29 » Що трапилось в Бердичівському районі електричних мереж?
15:18
Що трапилось в Бердичівському районі електричних мереж?
Що трапилось в Бердичівському районі електричних мереж?

На протязі 2013 року в Бердичівському РЕМі трапилось багато визначних подій, але щоб Ви шановний читачу, від нудьги не втекли на іншу інтернет сторінку, ми Вам розповімо 4 основні події.
Почнемо.
Як Ви знаєте, в Житомирській області є районні центри (Бердичів, Коростень, Новоград-Волинськ і т.д.). Кожен рік проводяться змагання електромонтерів з експлуатації розподільчих мереж 0,4-10кВ між 24-ма районами електричних мереж.
Червень 2013 року не став виключенням. Фінальні змагання були проведені на базі Чуднівського РЕМ.  Бригада Бердичівського РЕМ, яка складається з електромонтерів Володимира Тараби, Олександра Недолі, водія-електромонтера Сергія Яремчука та майстра Сергія Бур’яна (на фото в тому ж порядку), вийшла в фінал. 
Лінійна бригадаФінальні змагання проводились поетапно. З самого початку судді перевірили комплектації бригадних автомобілів захисними засобами, інструментом та пристосування, учасників. Потім бригади показали навички звільнення «потерпілого» від дії електричного струму та проведення реанімаційних заходів. Далі усунули обрив лінійного проводу на ПЛ-0,4кВ, замінили запобіжник ПК-10 на КТП-10/0,4кВ, загасили модельне вогнище пожежі та пройшли перевірку знань з питань охорони праці на ПЕОМ. За сумою балів, які набрала бригада Бердичівського РЕМ, отримали почесне друге місце та можливість представити Житомиробленерго на змаганнях між обленергами України.
В районі електричних мереж є також інші хороші бригади. Хтілось відмітити бригаду дільниці відключення та підключення споживачів під керівництвом майстрів Сергія Козела та Юрія Сосновського, які разом з фірмою «Енергобуд» встановили нове КТП по вул. Рози Люксембург. Тепер споживачі по цій вулиці будуть отримувати, ще більш якісне електропостачання. Але дана бригада на цьому не зупинилась, та за рахунок компанії виконала план по виносу більше 500 лічильників за 2013рік на фасад будинків.
За ініціативою директора Бердичівського РЕМ Володимира Крилика та підтримкою обласної і районної ради, на передодні літніх канікул, була проведена зустріч з вчителями шкіл м. Бердичева та району. На даній зустрічі: Леонід Строкатюк, головний інженер Бердичівського РЕМ розповів, що електроенергетична галузь є однією з найнебезпечніших у народному господарстві. За три місяці цього року лише у нас сталося 44 нещасних випадки, з них 3 – смертельних. Якщо взяти для прикладу нафтогазову галузь, то там за цей самий термін сталося 11 нещасних випадків. За 10 років існування Обленерго було зафіксовано 53 нещасних випадки, за результатами яких постраждало 58 осіб.
викладачі
Електрострум є одним із найнебезпечніших ворогів людини, він не має ані запаху, ані кольору і виявити його можна лише за допомоги спеціальних приладів. Потрапляння під напругу може призвести до опіків, непритомності, конвульсій, зупинки дихання і навіть смерті.
Андрій Пушкарук, керівник енергоінспекції Бердичівського РЕМ, розповів, що «Для створення безпечних умов експлуатації електромереж – трансформаторних підстанцій, ліній електропередач, розподільчих пунктів, кабельних та повітряних ліній – навколо них відводяться земельні ділянки, котрі є охороною зоною. Просіки у лісових та садових масивах – це теж охоронні зони: їхня територія визначається в залежності від того, лінія якої напруги проходить ділянкою. Охорона зона може бути від 2-х до 40-ка м. в залежності від величини напруги.»
Хто і де найчастіше стає жертвою електричного струму? Ну по-перше, це – особи, котрими оволоділо бажання чи то самовільно виконати ремонтні роботи, чи то заволодіти тим, що їм не належить. Нерідко непомітними для народу стають знаки, що попереджають про початок охоронної зони. Та більшість випадків потрапляння під напругу відбувається через неуважність до обірваних дротів.
Леонід Строкатюк, головний інженер Бердичівського РЕМ: «Коли ви бачите обірваний дріт чи якійсь дефекти у обладнанні, не наближайтеся до них ближче, ніж на 8 м. За можливості необхідно виставити охорону, огородити це місце і передзвонити диспетчеру РЕМ. У найкоротший термін наша служба виїде на місце та усуне пошкодження.»
Андрій Пушкарук, керівник енергоінспекції Бердичівського РЕМ: «Якщо людина знаходиться на відстані, меншій, ніж 8 м. від обірваного дроту, то із зони розповсюдження струму необхідно виходити, переміщуючи ступені ніг по землі, не відриваючи одну від одної.»
   Якщо не хочеш потрапити під напругу – забудь про лазіння опорами ліній електропередач, про ігри та забави під ними, про запускання утому районі повітряних зміїв. Не слід розпалювати поблизу вогнища і закидати на лінії дроти та інші предмети.
Андрій Пушкарук, керівник енергоінспекції Бердичівського РЕМ: «Про небезпеку наближення до струмопровідних частин попереджають, застерігаючи плакати і знаки, що знаходяться на лініях електропередач та трансформаторних підстанціях. Опори лінії напругою 0,4-10 кВ через пошкодження ізоляторів можуть бути теж під напругою. Ознакою цього є суха земля біля опори, земля, що парує, а також тріск чи іскріння біля ізолятора. Торкатися таких опор заборонено. Забороняється відчиняти дверцята електроустановок, розподільчих щитів та трансформаторних підстанцій, проникати в їхні приміщення – металеві частини підстанції можуть бути під напругою. Не дозволяється відчиняти дверцята шаф управління та електрощитів, що розташовані на сходових клітинах. Про те, що ви можете опинитися під напругою, застерігає знак у вигляді блискавки.»
Важкість травми, отриманої через удар електричним струмом у значній мірі залежить від тривалості перебування під його дією. Якщо бачиш уражену струмом людину, терміново скористуйся рубильником чи вимикачем. У випадку, коли ті знаходяться далеко, перерубуй дроти сокирою або ж переріж будь-яким сухим ізольованим ріжучим інструментом. І у будь-якому випадку якомога оперативніше викликай «швидку». А поки їхатимуть лікарі, необхідно зробити штучне дихання і масаж серця.
Вплив електричного струму на організм людини характеризується за кількома ступенями важкості.
диспетчерський пунктАндрій Пушкарук, керівник енергоінспекції Бердичівського РЕМ: «Перше, це електротравми. До них відносяться опіки, електричні знаки, металізація шкіри, офтальмія, металічні ушкодження. Друге – електричний удар. Він має чотири ступеня: а) судоми, скорочення м’язів без утрати свідомості; б) теж саме, але уже із втратою свідомості і водночас із збереженням дихання і роботи серця; в) втрата свідомості, порушення дихання, або роботи серця; г) клінічна смерть. Варто пам’ятати, що особливістю небезпеки електроструму є те, що частини устаткування, які знаходяться під напругою, найчастіше нерухомі. Вони не мають високої температури, видимого випромінювання. Тому людина не відчуває небезпеки, що насправді існує.»
Підстанція БердичівТакож в червні 2013 року була проведена зустріч зі шкільним табором. Андрій Гегач, заступник головного інженера, організував та провів екскурсії по території та підстанції Бердичівського РЕМ. Віктор Лугачов, старший диспетчер, розповів та наглядно продемонстрував школярам схеми протікання електричної енергії. Володимир Єрнєєв, інженер із застосування комп’ютерної техніки, продемонстрував відео ролики та мультфільми пов’язане з електротехнічною безпекою.
  

актовий зал
Ось такі основні визначні події були в Бердичівському районі електричних мереж на протязі 2013 року.
Переглядів: 1579 | Додав: Vladimir | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]