Вітаю Вас Гість
П`ятниця
22.09.2017
17:16

Бердичівський район електричних мереж

Меню сайту
Реклама


ua-mall.com
Категорії розділу
Інструкції з охорони праці [144]
Інформаційні повідомлення [15]
Пожежна безпека [20]
Пошук
Наше опитування
Яка напруга в мережі вашого будинку?
Всього відповідей: 454
Статистика

Архів
Головна » Інформація » Інструкції з охорони праці

Інструкція для працівників, відповідальних за безпечне виконання робіт підйомниками (вишками)

1. Загальні положення.
1.1. Ця інструкція розроблена в розвиток Правил будови та безпечної експлуатації підйомників (вишок) НПАОП 0.00-1.36-03.
1.2. В кожному цеху, на будівельному майданчику або іншій ділянці роботи підйомника в кожній зміні наказом (розпорядженням) повинен бути призначений працівник, відповідальний за безпечне виконання робіт підйомниками з числа інженерно-технічних працівників (начальників змін, змінних майстрів, начальників дільниць або цехів та інших). Перед призначенням він повинен пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці у відповідності з Положенням ДНАОП 0.00-4.12-99 відповідних розділів Правил, інструкцій для машиністів підйомників, робочих люльки та стропальників.
В роботі комісій з перевірки знань повинні приймати участь посадові особи териториальних органів Держнаглядохоронпраці. Працівникам, відповідальним за безпечне виконання робіт підйомниками, після перевірки знань видається посвідчення та посадова інструкція, визначаюча їх права та обовлязки.
Періодична перевірка знань цих працівників проводиться кожні три роки. При неможливості призначення вказаних працівників власниками підйомників чи експлуатуючими організаціями, їх функції останніх можуть виконувати працівники інших підприємств чи організацій, маючих в своєму штаті кваліфікованих інженерно-техцічних працівників, пройшовших в встановленому порядку перевірку знань та здібних забезпечити виконання обовлязків працівників, відповідальних за безпечне виконання робіт підйомниками. Порядок виконання обовЛязків цими працівниками або їх співвідносини з власниками підйомників або організаціями їх експлуатуючими повинні бути оговорені договором. Обов'язки працівника, відповідального за безпечне виконання робіт підйомниками, можуть виконувати особи, в власності яких знаходяться підйомники, при умові перевірки знань Правил, Положення з охорони праці, Інструкцій для машиністів підйомників, робочих люльки та стропальників.
В окремих випадках допускається призначення відповідальних за безпечне виконання робіт підйомниками інших працівників, приймаючих участь в виробничому процесі. Вимоги до проведення перевірок знань Правил, Положень, Інструкцій ті ж самі, що й для інженерно-технічних працівників.
Допускається накладати обов язки працівників, відповідальних за безпечне виконання робіт підйомниками та за утримання підйомників в справному стані на одну особу.
1.3. Працівник, відповідальний за безпечне виконання робіт підйомниками, повинен мати загальні розуміння про побудову підйомників а також знати: правила встановлення підйомників поблизу ліній електропередач та відкосів котлованів або траншей, правила постановки на виносні опори, призначення приборів та приладів безпеки, вимоги до вантожозахоплювальних пристроїв (якщо вони маються), знакову сигналізацію, норми бракування канатів та ланцюгів, порядок виконання робіт підйомниками, дану інструкцію, інструкцію машиніста підйомника та робочого люльки, стропальників.
1.4. Відповідальність за забезпечення безпечного виконання робіт підйомниками на кожній дільниці робіт на протязі зміни може бути покладено тільки на одного працівника. Наказ про його призначення повинен бути в наявності на дільниці виконання робіт.
1.5. Під час відпустки, відрядження та інших випадків відсутності працівника, відповідального за безпечне виконання робіт підйомниками, виконання його обовЛязків покладається наказом на працівника заміщуючого його на посаді з виконанням п. 1.2 та п. 1.3 даної Інструкції.
2. Обов'язки та права працівників, відповідальних за безпечне виконання робіт підйомниками.
2.1. Працівник, відповідальний за безпечне виконання робіт підйомниками повинен:
2.1.1. Організувати ведення робіт підйомниками в повному узгодженні з Правилами, проектами виконання робіт, технологічними регламентами, нарядами-допусками.
2.1.2. Інструктувати машиністів підйомників, робочих люльки та стропальників з безпечного виконання робіт, недопущенні перевантаження підйомників, правильної їх постановки.
2.1.3. Видавати завдання та наряди машиністам, робочим люльки, стропальникам на виконання робіт підйомниками.
2.1.4. Не допускати до обслуговування підйомників працівників, не пройшовших завчасне спеціальне навчання та перевірку знань або періодичну перевірку з питань охорони праці.
2.1.5. Забезпечити виконання приписів робітників органів Держнаглядохоронпраці з питань забезпечення безпечного виконання робіт підйомниками.
2.1.6. Постійно контролювати виконання машиністами, робочими люльки, стропальниками виробничих інструкцій.
2.1.7. Визначити необхідність та назначити сигнальщиків при роботі підйомника.
2.1.8. Вказувати машиністам місце встановлення підйомників для роботи поблизу відкритого розподільчого пристрою, повітряних ліній електропередач, повітряних ліній звлязку та робити про це запис в вахтовому журналі машиніста.
2.1.9. Особисто керувати роботами, виконуваємими підйомниками при: проведенні робіт, на які не розроблені проекти виконання робіт; проведенні робіт підйомниками на відстані менш ніж 40 м від крайнього
проводу лінії електропередач та повітряних ліній звлязку;
проведенні робіт декільками підйомниками одночасно.
2.1.10. Не допускати виконання робіт без наряда-допуску у випадку, передбаченим п.6.5.8 Правил.
2.1.11. Здійснювати контроль за забезпеченням працівників необхідним інвентарем та засобами для безпечного виконання робіт підйомниками.
2.1.12. Ставити питання о залученні до відповідальності машиністів, робочих люльки, стропальників, сигнальщиків та інших працівників, винних в порушенні інструкцій з безпечного ведення робіт.
2.1.13. Дозволяти виникаючі між машиністами та робочими люльки суперечення з правил ведення робіт.
2.1.14. Проводити з персоналом, обслуговуючим підйомникі, аналіз випадків порушення Правил та інструкцій безпеки з метою їх подальшого недопущення.
2.2. Для забезпечення безпечного виконання робіт підйомниками відповідальний працівник повинен:
2.2.1. Внести в вахтовий журнал машиніста прізвища виділених для роботи робочих люльки, стропальників, сигнальщиків.
2.2.2. Інструктувати машиністів, робочих люльки, стропальників, сигнальщиків по безпечному виконанню запланованої роботи на місці її проведення, зважая особу увагу на недопущення перевантаження підйомника, відповідності постановки підйомника, дотримання вимог власної безпеки.
2.2.3. Не допускати роботу підйомника при відсутності в подорожньому листі та вахтовому журналі запису про його справність.
2.2.4. Забезпечити сигнальщиків нарукавнимим пов'язками.
2.2.5. Встановити порядок прийому та здачі змін стропальниками, робочими люльки, виділити необхідний час для огляду зл ємних вантожозахоплювальних пристроїв, тари та інструменту, а машиністам час для огляду підйомників до початку та закінчення зміни.
2.2.6. Забезпечити достатнім освітленням місця виконання робіт підйомниками. При недостатньому освітленні, сильному снігопаді або тумані, а також в інших випадках, коли машиніст погано розрізняє сигнали робочих люльки, сигнальщика, стропальників - закінчити роботу підйомника.
2.2.7. Вилучати з місць виконання робіт браковані злємні вантажозахоплювальні пристрої, тару, інструмент.
2.2.8. Не допускати встановлення підйомників на майданчиках с уклоном більш встановленого для даного типу підйомника, на свіженасипаному невтрамбованому грунті, а також поблизу відкосів котлованів або траншей на відстані ближче вказаного в табл. 2 п. 6.5.13 Правил.
2.2.9. Забезпечити постановку підйомника на всі опори. При слабому грунті під опори повинні бути встановлені міцні та стійкі підкладки, на слизькому -підкладки з шипами.
2.2.10. Слідкувати за тим, щоб постановка підйомника була проведена так, щоб при роботі відстань між поворотною частиною підйомника при будь-якому положенні та будовами, штабелями вантажів та іншими предметами було не менш 1 м.
2.2.11. На місці виконання робіт пійдомником не допускати знаходження осіб, не маючих прямого відношення до виконуємо!" роботи.
2.2.12. Забезпечити в місці виконання робіт підйомників безпеку руху міського транспорту та пішоходів.
2.2.13. Слідкувати, щоб машиніст під час роботи знаходився в захисній касці, а робочі люльки були в захисних касках та запобіжних поясах, пристебнутими до скоб або елементам конструкцій робочої платформи.
2.2.14. Слідкувати, щоб робочі в люльці не сідати та не вставали на елементи огородження, перевішувалися через огородження робочої платформи або встановлювали на підлогу предмети для збільшення висоти робочої зони.
2.2.15. Зупиняти роботу підйомника за вимогою особи, відповідальної за утримання його в справному стані.
2.2.16. При аваріях та нещасному випадку особа відповідальна за безпечне виконання робіт підйомниками повинна негайно прийняти міри по наданню потерпівшим медичної допомоги та повідомити адміністрацію підприємства, організації, будівництва, а також забезпечити до прибуття комісії з розслідування
збереження обставин, якщо це не представляє небезпеки для життя та здоров'я людей та не порушує порядку роботи.
3. Відповідальність осіб, відповідальних за безпечне виконання робіт підйомниками.
3.1. Особа, відповідальна за безпечне виконання робіт підйомниками несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань та здійснення їм своїх функцій.

Реосто купить аюрведические препараты himalaya реосто http://www.priroda.in/.
Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: Vladimir (24.10.2013)
Переглядів: 3539 | Рейтинг: 2.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]