Вітаю Вас Гість
Субота
23.09.2017
11:20

Бердичівський район електричних мереж

Меню сайту
Реклама


ua-mall.com
Категорії розділу
Інструкції з охорони праці [144]
Інформаційні повідомлення [15]
Пожежна безпека [20]
Пошук
Наше опитування
Яка напруга в мережі вашого будинку?
Всього відповідей: 454
Статистика

Архів
Головна » Інформація » Інструкції з охорони праці

Інструкція з безпечного виконання робіт на установці ЦУ-6800 по регулюванню та повірки однофазних та трифазних приладів обліку

1. Загальні положення.
1.1.До роботи на установці типу: ЦУ-6800 по регулюванню та повірки однофазних та трифазних приладів обліку електроенергії допускаються особи не молодше 18 років з повною або базовою середньою освітою, які пройшли:
- медичний огляд;
- вступний та первинний інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки;
- виробниче навчання по затвердженій програмі;
- перевірку знань:
- Закону України "Про охорону Праці";
- Закону України " Про енергетику" із змінами та доповненнями;
- Правил безпечної експлуатації електроустановок;
- Правил пожежної безпеки в Україні;
- Правил експлуатації електрозахисних засобів;
- Правил безпечної роботи з інструментом та пристроями;
- Правил улаштування електроустановок;
- Правил внутрішнього трудового розпорядку;
- Інструкцій з охорони праці та виробничих інструкцій наказів і вказівок керівництва, виробничих схем та інших нормативних документів.
- Інструкції з надання першої допомоги потерпілим внаслідок нещасного випадку під час обслуговування енергетичного обладнання;
1.2.Навченому працівнику видається кваліфікаційне посвідчення з записом про перевірку знань, інструкцій і правил, про групу з електробезпеки не нижче III (три). 1.3.Кожен працівник ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ:
- виконувати вимоги нормативних актів з питань охорони праці і пожежної безпеки, правила поводження з обладнанням, інструментами і іншими засобами виробництва, вміти користуватися засобами колективного і індивідуального захисту;
- дотримуватись зобов'язань з охорони праці і пожежної безпеки, передбачених колективним договором (угодою, трудовим договором), правил внутрішнього трудового розпорядку;
- проходити у встановленому порядку попередні та періодичні медичні огляди;
- співробітничати з адміністрацією в справі організації безпечних і нешкідливих умов праці. Особисто брати участь в усуненні виробничої ситуації, що створює загрозу життю, здоров'ю оточуючих людей, природному середовищу. Повідомити про небезпеку своєму безпосередньому керівнику або іншій посадовій особі;
- повідомити про нещасний випадок керівнику структурного підрозділу і виконати заходи по наданню долікарської допомоги до приїзду медперсоналу;
- утримувати в справному стані робочий інструмент, що знаходиться в користуванні, і закріплені за ним прилади;
- знаходячись на робочому місці, мати при собі посвідчення про перевірку знань;
- забезпечувати чистоту робочого місця;
- знати правила поведінки при нещасному випадку і виникненні аварійних ситуацій (аварій, пожеж, стихійних лих і т.д.);
- своєчасно проходити повторні, цільові і позапланові інструктажі, перевірку знань по ПБЕЕ, ПТЕ, ППБ;
- виконувати тільки ту роботу, яка доручена керівництвом і по якій проінструктований;
- не виконувати вказівок, які суперечать правилам охорони праці і даної інструкції; 1.4.Кожен працівник несе відповідальність за:
- відсутність необхідного рівня своєї кваліфікації, знань з охорони праці та пожежної безпеки;
- невчасне проходження періодичного медогляду, перевірки знань з питань охорони праці, пожежної безпеки, технології робіт;
- порушення вимог охорони праці і пожежної безпеки, даної інструкції;
- невиконання наказів і розпоряджень керівництва;
- появу на робочому місці з ознаками алкогольного або наркотичного сп'яніння;
- порушення трудової і виробничої дисципліни;
- за порушення законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці, створення перешкод для діяльності посадових осіб, органів державного нагляду за охороною праці і представників професійних спілок винні працівники притягаються до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної, кримінальної відповідальності згідно із законодавством.
1.5.Зборку робочого місця, підключення до щитів живлення проводити тільки справними кабелями, які не мають пошкодження ізоляції. Усі контактні з'єднання повинні бути надійно затягнуті. Живлення підключати тільки після занулення усіх випробувальних приладів згідно схеми робочого місця.
і.б.Перед підключенням установки до мережі живлення перевірити заземлення, підключення проводів і кабелів, живлення від мережі і від фазорегулятора. Перемикання схеми живлення на 220 В або 380 В проводиться вимикачем на розподільчому щиті.
1.7.ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ працювати на установці, яка знаходиться під напругою, якщо знята задня стінка або незакріплені двері.
1.8.Підключення приладів обліку для перевірки проводити тільки у вимкненому положенні вимикача мережі установки, відключити вилку від розетки живлення.
1.9.3АБОРОНЯЄТБСЯ присутність в місцях проведення роботи осіб, які не приймають участь у цих роботах.
1.10.При виявленні диму чи запаху підгорівшої ізоляції необхідно повністю вимкнути живлення установки від електромережі і прийняти міри до виявлення і усунення пошкоджень.
1.11 .Нормальними умовами експлуатації установки являються:
- температура навколишнього повітря 20 ±2°С;
відносна вологість навколишнього повітря 30+80 %;
- атмосферний тиск 84+106,7 кРа.
1.12.Установка має можливість автоматизованої повірки лічильників та забезпечує можливість обміну інформацією з персональним комп'ютером (ПК) по каналу К8-232.
1.13.Допустима тривалість безперервної роботи установки складає 8 годин при виконанні правил технічного обслуговування та експлуатації установки згідно інструкції по експлуатації та технічному опису ДЖЦ2.763.004 ТО. Час перерви складає 2 години. Час установки робочого режиму не входить в тривалість безперервної роботи і складає не більше 1-ої години.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи.
2.1.Провести зовнішній огляд установки. Впевнитись, що вимикачі „ЖИВЛЕННЯ", „НАПРУГИ" і „СТРУМУ" знаходяться в положенні "вимкнено".
2.2.Перевірити надійність підключення зовнішніх шин захисного заземлення до затискачів захисного заземлення корпуса установки і стендів.
2.3. Впевнитись, що в ланцюзі струму затискачі для підключення зразкових приладів та приладів що перевіряються "0-0" замкнуті перемичками.
2.4. Встановити прилади обліку, що перевіряються на стенд та підключити їх за допомогою спеціальних контактних держателів. У випадку коли контактні держателі не підходять до колодок приладів обліку, або планується робота при силі струму через послідовні кола більше 20А тривалістю більше 10 хвилин, використовувати кола, які
входять в комплект ЗВП, за допомогою котрих прилади обліку приєднуються у гнізда Г, Н, Иі, ІІ2, ІІз, Ш стенду на кожному робочому місці.
2.5. При підключені менш ніж 6-й приладів обліку на стенд в місцях розривів струмових кіл встановити спеціальні штекери котрі входять до складу ЗВП, в гнізда II, 12,13.
2.6. Зразковий прилад при всіх вимірах повинен бути увімкнений на межу вимірювання струму 1А.
2.7. Зібрати схему приєднання зразкового приладу в відповідності до виду приладів обліку котрі перевіряються та направленню потоку енергії.
2.8. Перемикання кіл фаз \]\, ІІ2, ІЬ проводити перемиканням проводів на затискачах пульта управління або відповідним перемикачем "Р\Уо, Ш, Ш, Гіс".
2.9. Діапазон вимірювання лінійної напруги зразкового приладу повинен відпо -відати вихідній напрузі котра виставляється за допомогою перемикача "НАПРУГА ФАЗНА" пульта керування (положення перемикачів та напруга котра вимірюється контрольними вольтметрами відповідають значенню фазної напруги).
2.10. Встановити необхідну межу регулювання по струму штекерами на панелях за допомогою комутуючих перемикачів „ДІАПАЗОН СТРУМУ її", „ДІАПАЗОН СТРУМУ Ь", „ДІАПАЗОН СТРУМУ Із" (штекер для перемикача „ДІАПАЗОН СТРУМУ її" подовжений, для перемикання мікроперемикачів, котрі знаходяться в глибині установки).
2.11. Перемикач „СТРУМ, ГРУБО" повинен знаходитись в крайньому положенні зліва.
2.12. Визначити та встановити на стенді за допомогою відповідних перемикачів параметри коефіцієнта постійної, кількість обертів для індукційних та кількість імпульсів - для електронних приладів обліку, що перевіряються.
3. Вимоги безпеки під час роботи.
3.1. Працювати виключно з органами управління на панелі установки з переду.
3.2. Час роботи установки при силі струму 100А не повинна перевищувати 10 хвилин. Після чого, тривалість перерви складає не менш ніж 20 хвилин, під час котрого сила струму не перевищує 20А.
3.3. В всіх випадках положення перемикачів „ДІАПАЗОН СТРУМУ її", „ДІАПАЗОН СТРУМУ Ь", „ДІАПАЗОН СТРУМУ Із" по всім трьом фазам завжди повинно бути однакове.
3.4. Увімкнути живлення установки, зразкового приладу та встановити перемикач „РЕЖИМ РОБОТИ" в положення відповідно до типів приладів обліку, що перевіря¬ються (положення „АКТ" при регулюванні та повірки приладів обліку активної енергії, положення „РЕАКТ"- при регулюванні та повірки приладів обліку реактивної енергії).
3.3. Встановити по показникам контрольних ватметрів необхідну фазну напругу, обертаючи ручку регулювання напруги.
3.4.ВІДКЛЮЧИТИ непотрібні фази кіл струму, витягнув штекер з гнізда „ВКЛ" комутуючих перемикачів „ДІАПАЗОН СТРУМУ її", „ДІАПАЗОН СТРУМУ Ь", „ДІАПАЗОН СТРУМУ Із"
3.5. Встановити по показникам контрольних амперметрів необхідну величину струму, обертаючи ручку регулювання струму.
3.6.При роботі на установці після подачі напруги ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
3.6.1.Проводити любу комутацію: заміну запобіжників, вмикання та розмикання
з'єднувачів, зміну схем включення зразкового приладу та вихідних сигналів з не
стабілізованого на стабілізований і навпаки та інше.
3.6.2.Підключати або відключати прилади обліку, які перевіряються. Контроль відключення струму та напруги проводити за допомогою контрольних амперметрів , вольтметрів, які розміщені на панелі пульта керування установкою.
3.6.3.Відкривати прилади і торкатися руками або сторонніми предметами внутрішніх елементів приладів.
3.6.Працювати поряд із відкритими струмоведучими частинами, які не мають огорожі від випадкового торкання до них.
3.6.5.Залишати відкритими запобіжники.
3.6.6.Проводити заміну деталей, вузлів та блоків в процесі настройки установки та
3.6.7.Залишати без догляду установку.
3.7. Регулювання лічильників проводити при кожному заданому значенні струму:
- при перевірці і регулюванні лічильника на 100% потужності, струм повинен відповідати значенню струму, вказаному на паспорті електролічильника;
- при перевірці і регулюванні лічильника на 10% або на 50% струм повинен відповідати значенню струму 10% або 50% від струму , вказаному на паспорті лічильника.
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи.
4.1. Вивести ручки регулювання струму та напруги в крайнє ліве положення.
4.2. Перевести вимикачі „НАПРУГА", „СТРУМ", „ЖИВЛЕННЯ" у положення "вимкнено".
4.3. Витягнути штекери з гнізда „ВКЛ" комутуючих перемикачів „ДІАПАЗОН СТРУМУ її", „ДІАПАЗОН СТРУМУ Ь", „ДІАПАЗОН СТРУМУ Із" та вставити в „холосте гніздо".
4.5. Вимкнути зразкові прилади і прилади обліку, що перевіряються.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
5.1.Негайно припинити роботу, не допускати в небезпечну зону сторонніх осіб. Про те, що сталося, негайно повідомити керівника.
5.2.Якщо стався нещасний випадок і є потерпілі, надавати їм першу медичну допомогу, а в разі потреби викликати «швидку допомогу».
5.3.При виникненні пожежі викликати пожежну частину та приступити до гасіння підручними засобами пожежогасіння.
5.4.В усіх випадках виконувати вказівки керівника.

сушка дерева
Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: Vladimir (26.10.2011)
Переглядів: 947 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]