Вітаю Вас Гість
П`ятниця
22.09.2017
17:08

Бердичівський район електричних мереж

Меню сайту
Реклама


ua-mall.com
Категорії розділу
Інструкції з охорони праці [144]
Інформаційні повідомлення [15]
Пожежна безпека [20]
Пошук
Наше опитування
Яка напруга в мережі вашого будинку?
Всього відповідей: 454
Статистика

Архів
Головна » Інформація » Інструкції з охорони праці

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ ОПЕРАТОРА ЗАПРАВНИХ СТАНЦІЙ ТА ОСІБ ЯКІ ВИДАЮТЬ НАФТОПРОДУКТИ

1.Загальні вимоги.
1.1. Дія інструкції поширюється на всіх працівників підприємства, які виконують обов'язки операторів заправних станцій і виконують роботи по прийманню та видачі нафтопродуктів, надалі оператори.
12. Інструкція розроблена на основі: "Рекомендацій Держгірпромнагляду щодо застосування порядку опрацювання і затвердження власником нормативних актів про охорону праці, що діють на підприємстві", "Положення про розробку інструкцій по охороні праці для працюючих", "Типового положення про навчання, інструктаж і перевірку знань працівників з питань охорони праці".
13. Інструкція діє на протязі 3 років з дня затвердження.
1.4. По даній інструкції оператор інструктується перед початком роботи (первинний інструктаж), а потім через кожний 1 місяць (повторний інструктаж). Результат інструктажу заноситься в "Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці", в журналі після проходження інструктажу повинен бути підпис інструктуючого і оператора.
1.5. До роботи по заправці автомобілів паливом та мастилом допускаються особи не молодші 18 років, які пройшли спеціальне навчання і мають посвідчення на право виконання цих робіт.
1.6. Заправник зобов'язаний виконувати тільки ту роботу, яка дозволяється адміністрацією. Без дозволу та інструктажу виконувати роботу, яка не належить до обов'язків заправника -забороняється.
1.7.Під час виконання робіт слід бути уваленим, не займатись іншими справами, не відволікати увагу інших.
1.8.На території підприємства слід виконувати наступні правила:
- бути уважним до сигналів водіїв транспорту, який пересувається;
- ходити по тротуарам, пішохідним доріжкам, спеціально відведеним для пішоходів, дотримуючись правої сторони.
1.9.Забороняється:
- доторкатись до електрообладнання, клем та електроапаратури загального освітлення і а відкривати двері електрошаф;
- вимикати та зупиняти (крім аварійних випадків) машини, верстати та механізми, робота на яких не доручена адміністрацією;
- стояти або ходити під піднятим вантажем чи поблизу нього;
- їхати на підніжках або крилах автомобілів.
1.10.Для усунення негараздів, які виникли в електропроводці або електромережах на ЛЗС. необхідно визвати електромонтерів. Усувати несправності самому заборонено.
1.11 .Виявивши порушення правил з ОП іншими робітниками або небезпеку для оточуючих, необхідно попередити цих робітників та майстра про необхідність виконання вимог безпеки праці.
1.12.У разі травмування або хвороби необхідно припинити роботу, повідомити про це майстра та звернутись за лікарняною допомогою.
1.13.Працівник несе відповідальність за порушення вимог цієї інструкції згідно з чинним законодавством України в тому числі й дисциплінарну.
2.Вимоги безпеки перед початком роботи.
2.1.Вдягти спецодяг, а при роботі з етилованим бензином гумові чоботи,
перчатки, фартух та хлорвинилові нарукавники. Працювати з етилованим бензином без спецодягу заборонено.
2.2.Перевірити достатню кількість засобів для знешкодження пролитого етилованого бензину (гасу, хлорного вапна, розчину дихлораміна, піску, опилок, ганчір'я).
2.3.Уважно оглянути робоче місце, прибрати зайві предмети та матеріали.
2.4.Підготувати до роботи заправний інвентар (лійки, кружки для доливання мастила в двигуни) перевірити справність обладнання для заправки автомобілів паливом та мастилом.
2.5.Пересвідчитись, що робоче місце достатньо освітлене. Користуватись відкритим полум'ям (сірниками, свічками) або переносним ліхтарем забороняється.
2.6.Пересвідчитись в наявності протипожежних засобів (вогнегасники, ящику з піском, азбестового покривала, комплектації пожежного щита).
3.Вимоги безпеки під час роботи.
3.1 .Заправляти автомобіль ири підтіканні палива або мастила заборонено.
3.2.При зливанні палива в стаціонарні цистерни перевірити, чи правильно під'єднаний грубопровід. Заповнювати ємкість етилованим бензином ири температурі повітря вище 20° С, не доливаючи до країв: цистерн - 100-150 мм, бочок - 50-60 мм, бідонів - 40-50 мм. Наповнювати гару вище вказаного рівня заборонено.
3.3.Виміри кількості палива в цистернах, які не мають мірного скла, треба виконувати за допомогою дерев'яної лінійки (метр-шток) через штуцер в кришці горловини. Знімати кришку горловини для визначення кількості палива в цистерні заборонено.
3.4.Ручні лінійки для вимірів залишків бензину в бензобаках автомобілів після застосування необхідно зберігати в бідоні з гасом.
3.5.3аправляти автомобілі паливом за допомогою відер, переносити паливо у відкритій тарі заборонено.
3.6. Слідкувати за тим, щоб в цистернах, бочках та каністрах з етилованим бензином були нанесені написи фарбою, що не змивається «Етилований бензин. Отрута».
3.7.3аправляти бензин в пластмасові, поліетиленові каністри та бочки а також в скляну тару заборонено.
3.8.Заправляти бензин в автомобіль слід за допомогою шлангу зі спеціальним пістолетом.
3.9.Етилований бензин слід використовувати як правило для двигунів внутрішнього згоряння, Використовувати його для інших цілей заборонено.
3.10. Забруднені етилованим бензином місця необхідно негайно вичищати та знешкоджувати. Асфальтові та бетонні покриття знешкоджувати розчином хлорного вапна, а металеві частини - гасом або розчином лугу. Знешкоджувати етилований бензин сухим хлорним вапном заборонено.
3.11.Ремонт бензоколонок, ємкостей, насосів, комунікацій та тари від етилованого бензину виконувати тільки після повного видалення бензину та знешкодження його.
3.12.Вичищати місця заправки, зберігання палива слід за допомогою лопат-скребків з деревини або кольорових металів. Використовувати для цього залізні інструменти заборонено.
3.13.Забруднене ганчір'я слід складати в металевий ящик, який щільно закривається.
3.14.Пусті металеві бочки з-під палива слід ставити у відведене місце на відстані не менш 10м від повних, ретельно дегазувати, відчистити від бруду та іржі.
3.15.Мастило перекачувати тільки через справні шланги та трубопроводи. Зливати мастило слід після перевірки зливного шлангу та його з'єднання із зливним патрубком в чисті ємкості з герметичними горловинами. Довжина шлангів повинна забезпечувати весь фронт зливних робіт.
3.16.При транспортуванні палива слід виконувати такі правила:
- слідкувати за тим, щоб тара була чистою та справною;
- бочки на автомобілі ставити пробкою доверху та кріпити їх упорами;
- наливати паливо з бочок та зливати його в бочки за допомогою насосів. Використовувати для цього відра заборонено;
- навантаження та розвантаження бочок з паливом проводити за допомогою механізмів або покатів;
- кидати бочки з автомобіля на землю заборонено.
3.17.Бензол необхідно зберігати в герметичній металевій тарі на відкритих майданчиках під навісом або в приміщеннях з вентиляцією.
3.18.Використовувати бензол тільки в якості палива для автомобілів як добавку. Використовувати його для інших цілей заборонено.
3.19.Перекачувати та переливати бензол слід за допомогою колонок, насосів, сифонів, відер спеціального виготовлення (з носиком та кришкою), лійок.
3.20.Антифриз слід перевозити та зберігати тільки в спеціально призначеній та підписаній тарі.
3.21.Тару для антифризу слід вичищати від твердих осадів, налетів та іржі, проминати розчином лугу та прошпарювати. Користуватись тарою із залишками нафтопродуктів заборонено.
3.22.Антифриз слід наливати в тару на 5-8 см нижче пробки. На тарі для зберігання та перевезення антифризу слід нанести фарбою, що не змивається напис «Отрута», а також знак для отруйних рідин. Заповнювати антифризом тару, яка не відповідає цим вимогам, заборонено.
3.23.При виконанні ремонтних робіт без демонтажу насосів бензоколонок слід працювати на відкритому повітрі з підвітряної сторони або в приміщенні з вентиляцією. Під час роботи мити руки з гасом теплою водою з милом.
3.24.При чищенні та ремонті цистерн та інших резервуарів від палива слід виконувати такі
правила:
-всі роботи виконувати вдвох; працювати одному заборонено;
-перед опусканням в цистерну після дегазації слід вдягти спецодяг: шлем-маску з шлангом для постачання свіжого повітря і запобіжний пояс з мотузкою або тросом;
-при роботі в цистерні використовувати для освітлення безпечний шахтарський ліхтар з сіткою.
4.Вимоги безпеки після закінчення роботи.
4.1.Обов'язково відключити електроживлення на щиті вводу.
4.2.Привести в порядок робоче місце. Інструмент та при способи протерти та скласти у відведене для цього місце. Забруднений матеріал зберігати в спеціальному місці.
4.3.Повідомити механіка про всі порушення та недоліки, які булл виявлені в процесі роботи.
4.4.Вичистити гумові чоботи, рукавички та фартух, натерти їх розчином хлорного вапна ( 1 частина вапна на 2-3 частини води) або вимити в насиченій хлорній воді, а потім обмити чистою водою.
4.5.Зняти спецодяг і повісити його в спеціальну шафу.
4.6.Вимити руки, обличчя теплою водою з милом або прийняти душ.
4.7.Мити руки в маслі, бензині, гасі та витирати їх ганчір'ям, яке забруднене стружками, опилками заборонено.
5.Заходи безпеки в аварійних ситуаціях.
5.1.При виникненні загорання негайно викликати пожежну допомогу по телефону 101 і почати гасіння пожежі первинними засобами пожежегасіння.
5.2.При загрозі вибуху терміново залишити зону можливого ураження та вжити заходів, щодо попередження інших осіб про можливий вибух,
5.3.При проливі отруйних речовин терміново провести заходи з очищення поверхонь згідно з даною інструкцією та повідомити керівника.
5.4.При отруєнні хімічними речовинами терміново з'явитись в медпункт чи найближчий медичний заклад.

Буровая установка урб 2а2 буровая установка урб 2а2.

Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: Vladimir (07.11.2011)
Переглядів: 5169 | Рейтинг: 1.8/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]