Вітаю Вас Гість
Субота
23.09.2017
11:11

Бердичівський район електричних мереж

Меню сайту
Реклама


ua-mall.com
Категорії розділу
Інструкції з охорони праці [144]
Інформаційні повідомлення [15]
Пожежна безпека [20]
Пошук
Наше опитування
Яка напруга в мережі вашого будинку?
Всього відповідей: 454
Статистика

Архів
Головна » Інформація » Інструкції з охорони праці

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ РОБІТНИКІВ, ЩО ВИКОНУЮТЬ ШИНОМОНТАЖНІ РОБОТИ

1. Загальні положення
1.1 .Дія Інструкції поширюється на всі підрозділи підприємства.
1.2.Інструкція розроблена на основі "Рекомендацій Держнаглядохоронпраці щодо застосування "Порядку опрацювання і затвердження власником нормативних актів про охорону праці, що діють на підприємстві", "Положення про розробку інструкцій по охороні праці для працюючих", Типового положення про навчання, інструктаж і перевірку знань працівників з питань охорони праці , "Правил охорони праці на автомобільному, транспорті", ГОСТ 12.3.017-79.
1.3.Шиномонтажник інструктується перед початком роботи на підприємстві (первинний інструктаж), а потім через кожні 3 місяці (повторний інструктаж). Результати інструктажу заносяться в "Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці", в журналі після проходження інструктажу повинен бути підпис інструктуючого та шиномонтажника.
1.4.До роботи шиномонтажником допускаються особи віком не молодше 18 років, які мають відповідну кваліфікацію, пройшли медичний огляд, вступний інструктаж по охороні праці та інструктаж на робочому місці.
1.5.Шиномонтажник повинен :
- виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку;
- користуватися спецодягом та засобами індивідуального захисту;
- знати та вміти подавати першу медичну допомогу потерпілим;
- пам'ятати про особисту відповідальність за виконання правил охорони праці та відповідальність за товаришів по роботі;
- не виконувати вказівок та розпоряджень, які суперечать інструкції з охорони праці;
- не захаращувати робоче місце, проходи і підходи до нього.
1.6. Головні небезпечні та шкідливі виробничі фактори, які діють на шиномонтажника:
- захаращеність робочого місця;
- відсутність спеціальних пристосувань, інструменту та обладнання;
- підвищена та знижена температура, вологість повітря робочої зони;
- підвищений шум на робочому місці;
- незахищені струмоведучі частини електрообладнання;
- недостатня освітленість робочої зони;
- виліт замкового кільця при накачуванні чи підкачуванні шини;
- розрив покришки при накачуванні шини;
- падіння вивішеної частини автомобіля
- самовільний рух автомобіля;
- падіння робітників при відкручуванні чи закручуванні гайок кріплення коліс; 1.7.Шиномонтажник забезпечується спецодягом: фартух бавовняний з
нагрудником, рукавиці комбіновані.
1.8.Проведення шиномонтажних робіт повинно здійснюватися на спеціально відведеній дільниці (посту), яка оснащена устаткуванням, пристроями та інструментом згідно з нормативно-технологічною документацією.
1.9.На дільниці накачування шин повинен бути установлений дозатор тиску повітря або манометр, що дозволяють регулювати величину тиску для різних шин.
1.10.Редуктор на стенді для демонтажу та монтажу шин повинен бути закритий кожухом.
1.11.Пост обслуговування та ремонту зі зняттям шин та гальмових барабанів повинен розташовуватись так, щоб відстань між автомобілями, а також між автомобілями і конструкціями будівель була в межах 1,5 - 2,5 м в залежності від категорії автомобіля.
1.12.Зняті з автомобіля колеса слід транспортувати тільки на візках.
1.13.При накачуванні шин у дорожніх умовах необхідно використовувати переносні запобіжні пристрої, запобіжну вилку, відповідної довжини та міцності, або покласти колесо замковим кільцем униз.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1.Одягти спецодяг та підготувати необхідні захисні засоби. 2.2.Прибрати робоче місце від сторонніх предметів.
2.3.Перевірити справність повітряного редуктора та правильність показів манометра.
2.4.Підготувати інструмент та дільницю до роботи.
3. Вимоги безпеки під час роботи
3.1.При огляді шин необхідно працювати тільки в рукавицях.
3.2.При роботі з пневматичним стаціонарним підйомником для переміщення шин великого розміру необхідна обов'язкова фіксація піднятої шини стопорним пристроєм.
3.3.Для огляду внутрішньої поверхні шини необхідно застосовувати спредер.
ЗАПеред зняттям колеса необхідно перевірити положення замкового кільця, ослабити затягнення гайок, вивісити автомобіль за допомогою підйомного механізму, (домкрат, наканавний пересувний підйомник, таль, тощо), при цьому автомобіль необхідно встановити на рівній поверхні, зупинити двигун, включити знижену передачу, загальмувати його стоянковим гальмом, підставити під колеса, не підіймаються, упорні колодки, у автобуса перевірити стан опорної площадки кузова.
3.5.При вивішуванні частини транспортного засобу плунжер домкрата (наканавного пересувного підйомника) або надставка до нього повинні бути встановлені у місцях, які вказані у технологічній документації, керівництві з експлуатації транспортних засобів.
Домкрат треба установлювати на рівну неслизьку поверхню. У разі неміцного ґрунту під основу домкрата необхідно підкласти міцну дерев'яну підставку площею не менше 0,1 м2 або дошку.
З.б.Під вивішені частини транспортного засобу за допомогою омкратів (пересувних наканавних підйомників, талей, тощо) повинні бути встановлені ід ставки (козел ки). Підставки (козелки) під вивішені частини транспортного засобу повинні встановлюватись у місцях, які вказані в технологічній документації, керівництві з експлуатації транспортного засобу.
3.7.Перед відкручуванням гайок кріплення бездискових колес із маточини, для знімання або переставлення їх, необхідно повністю випустити повітря із шини.
3.8.Операції по зняттю, переміщенню та встановленню колес вантажного автомобіля, автобуса, причепа, напівпричепа масою понад 20 кг повинні бутимеханізовані (використовуватися спеціальні візки, гайковерти тощо).
3.9.Перед демонтажем шини (з диску колеса) повітря із камери повинно бути овністю випущене.
3.10.Демонтаж шини, яка щільно прилягає до ободу, повинен виконуватися на спеціальному стенді або за допомогою зйомного пристрою. Монтаж та демонтаж шин на лінії необхідно проводити монтажним інструментом.
3.11.Перед монтажем шини необхідно перевірити справність і чистоту ободу, диска колеса, бортового і замкового кілець, а також шини.
Замкове кільце при монтажі шини на диск колеса повинно надійно входити у виїмку ободу усією внутрішньою поверхнею.
3.12.Ободи і їх елементи не допускаються до монтажу при виявленні на них деформацій, тріщин, гострих кромок і задирок, іржі у місцях контакту з шиною, розроблення кріпильних отворів більше за допустимі розміри.
3.13 .Забороняється:
- При демонтажі шини вибивати диск кувалдою (молотком).
- Зняття одного із здвоєних колес з автомобіля без застосування домкрата, шляхом наїзду другого здвоєного колеса на предмет, що виступає;
- При накачуванні шини повітрям поправляти її положення на диску постукуванням;
- Монтувати шини на диски колес, що не відповідають розміру шин і якщо вони мають задирки та пошкодження, які перешкоджають монтажу,
- Під час накачування шини або, коли шина знаходиться під тиском, поправляти положення бортового та замкового кілець, бити по замковому кільцю молотком, кувалдою або іншими предметами;
- Накачувати шину більше норми, установленої заводом-виготовлювачем;
- Перекочувати вручну колеса, диски та шини масою понад 20кг;
- Застосовувати при монтажі шини замкові та бортові кільця, що не відповідають даній моделі,
3.14. Накачування та підкачування знятих з транспортних засобів шин в умовах підприємства повинно виконуватись монтувальником шин тільки в запобіжних літях (пристроях) або з використанням інших запобіжних пристроїв, що перешкоджають вильоту кілець та травмуванню працюючих при розриві шини.
3.15.Довжина шланга для накачування шин не повинна бути більша відстані від місця його приєднання на магістралі стиснутого повітря або повітро-роздавальної колонки до середини запобіжної кліті (пристрою).
Запобіжні кліті (пристрої) повинні розташовуватися у безпосередній близькості від магістралі стиснутого повітря (повітророздавальної колонки).
З.іб.Кран на магістралі стиснутого повітря повинен закриватися (відкриватися) спеціальним "ключем-маркою".
З.П.Накачування шин слід вести у два етапи:" спочатку до тиску 0,05 МПа (0,5 кг/см2) з перевіркою положення замкового кільця, а потім, переконавшись, що кромкакільця знаходиться підбортом шини, до максимального тиску, встановленого інструкцією.
3.18.У разі виявлення неправильного положення замкового кільця необхідно випустити повітря із накачуваної шини, поправити положення кільця, а потім повторити раніше вказані операції. При повторному неправильному положенні замкового кільця його необхідно замінити.
3.19.Підкачування шин без демонтажу слід проводити, якщо тиск повітря в них знизився не більше як на 40% від норми і є упевненість, що правильність монтажу не порушена.
3.20.Перед накачуванням шин на розбірних ободах з болтовим з'єднанням необхідно переконатися, що всі гайки затягнеш однаково, відповідно до Керівництва (інструкції) з профілактичного обслуговування автомобілів. Не допускаються до експлуатації ободи, у яких немає хоч би однієї гайки.
3.21.Виймання з шин металевих предметів (гвіздків та інше) необхідно виконувати тільки кліщами, а не шилом, ножем, викруткою, вивішеному автомобілі, з урахуванням п.п. 3.4-3.6.
3.23.Допуск сторонніх осіб на робоче місце не дозволяється.
4. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
4.1 .Припинити роботи, відключити електроспоживачів, не допускати в небезпечну зону сторонніх осіб.
4.2.Повідомити про те, що сталося, керівника робіт.
4.3.Якщо є потерпілі, подати їм першу медичну допомогу; при необхідності, викликати "швидку допомогу".
4.4.Якщо сталася пожежа, викликати пожежну частину і приступити до її гасіння ідручними засобами пожежегасіння.
4.5.В усіх випадках виконувати вказівки керівника робіт по усуненню небезпечної ситуації.
5. Вимоги безпеки після закінчення роботи
5.1.Прибрати робоче місце, виключити електроспоживачів.
5.2.Прибрати обладнання, інструмент у відведене для них місце.
5.3.Помити руки та лице з милом, при можливості прийняти душ.
5.4.Доповісти керівникові робіт про всі недоліки, які мали місце під час роботи.

Описание нож bear grylls ultimate у нас на сайте.
Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: Vladimir (25.10.2013)
Переглядів: 3752 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]