Вітаю Вас Гість
П`ятниця
22.09.2017
17:17

Бердичівський район електричних мереж

Меню сайту
Реклама


ua-mall.com
Категорії розділу
Інструкції з охорони праці [144]
Інформаційні повідомлення [15]
Пожежна безпека [20]
Пошук
Наше опитування
Яка напруга в мережі вашого будинку?
Всього відповідей: 454
Статистика

Архів
Головна » Інформація » Інструкції з охорони праці

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ ВОДІЇВ АВТОТРАНСПОРТУ

1. Загальні положення
1. Дану інструкцію повинні знати: ІТР СТ, механіки, водії транспортних засобів, ІТР РЕС.
2. До керування й обслуговування транспортних засобів допускаються особи не молодше 18 років, що мають посвідчення на право керування транспортним засобом даної категорії..
3. Після зарахування на роботу, водій зобов'язаний прийняти транспортний засіб по акту і виконувати тільки ту роботу, що доручена адміністрацією. Без дозволу й інструктажу робити роботу, що не входить в обов'язку водія, забороняється.
5. Водій механічного транспортного засобу зобов'язаний мати при собі:
- посвідчення на право керування транспортним засобом даної категорії й талон до нього;
- реєстраційні документи на транспортний засіб;
- шляховий лист, документи на перевозимий вантаж.
6. На території підприємства (у дворі, будинку, на підстанції або у відкритому розподільному пристрої - ОРУ) зберігати наступні правила:
- бути уважним до сигналів, подаваємі водіями .транспорту, що рухається;
- ходити, дотримуючи правої сторони, не перебігати шлях перед транспортом, що рухається;
- швидкість .руху транспортних засобів на території не повинна перевищувати 10 км/год, а в приміщеннях - 5 км/год .
7. Забороняється:
- керувати транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння.
- керувати транспортним засобом у хворобливому чи стомленому стані, якщо це може поставити під погрозу безпеку руху, а також під впливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції й увагу.
- передавати керування транспортним засобом особам, що знаходяться в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння , а також під впливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції й уваги, у хворобливому стані чи у стані стомлення.
передавати керування транспортним засобам особам, що не мають при собі посвідчення на право керування транспортним засобом даної категорії або не зазначеним у шляховому листі.
8. Курити тільки в спеціально відведених для цього місцях.
9. Помітивши порушення правил по техніці безпеки іншими водіями або небезпеку для оточуючих, попередити цього водія й механіка про необхідність дотримання вимог, що забезпечують безпеку праці.
10. У випадку травмування або нездужання припинити роботу, сповістити про це механіка і звернутися в медпункт.
2. Вимоги безпеки до початку роботи.
1. Одержати шляховий лист установленого зразка, пройти передрейсовий медичний огляд (при наявності медпункту).
2. При підготовці автомобіля до виїзду перевірити:
технічний стан автомобіля, звертаючи особливу увагу на справність гальмівної системи, рульового керування, шин, дверних замків, приладів оснащення й сигналізації, склоочисників, правильну установку дзеркала заднього виду, а також на відсутність протікання палива, оливи і води.
- наявність інструмента та інвентарю.
- тиск повітря в шинах, заправлення паливом, оливою, водою, гальмівною рідиною та рівень електроліту в акумуляторній батареї.
3. Перевірку технічного стану автомобіля робити при непрацюючому двигуні і загальмованих колесах. Виключення складають випадки перевірки роботи двигуна, справності гальмівної системи й прийому автомобіля на ходу (особа, що приймає автомобіль, повинна знаходитись в кабіні водія.
4. Виявивши несправності, що загрожують безпечній роботі автомобіля, і не маючи можливості їх усунути самотужки, докласти про це механіку.
5. Виїжджати на автомобілі, якщо технічний стан його не відповідає технічним умовам і правилам техніки безпеки, забороняється.
6. Перед виїздом із гаража на лінію одержати підтвердження механіка в технічній справності автомобіля. При зміні на лінії технічну справність підтверджують підписами двох водіїв. Без цього автомобіль випускати з гаража або залишати працювати на лінії, забороняється.
7. Перед запуском двигуна автомобіля, затягти важіль стоянкового гальма, а важіль коробки передач поставити в нейтральне положення.
8. Пуск двигуна робити за допомогою стартера. Користуватися заводною рукояткою, дозволяється тільки після нічної або довготермінової стоянки і після ремонту.
9. Для запуску двигуна заводною рукояткою необхідно дотримуватись наступних правил:
- не брати рукоятку в обхват;
- заводну рукоятку повертати знизу нагору;
- не застосовувати ніяких важелів і підсилювачів, діючих на заводну рукоятку або храповик колінчатого вала.
10. Заправлення автомобіля паливом виконувати при непрацюючому двигуні, варто пам'ятати, що необережність може викликати пожежу.
11. При відкриванні пробки радіатора оберігайте руки й обличчя від опіків.
12. У дощ, снігопад, та ожеледицю бути обережним при вході в кабіну й виході з неї. Вчасно очищати бруд, сніг і лід із підніжок.
13. Виїзд на лінію автомобіля: брудного, без номерів або що має несправності, що загрожують безпеці руху, життю людей і збереженню вантажу, забороняється.
3. Заходи безпеки під час роботи
1. Виконувати вимоги безпеки дорожнього руху, вказівки регулювальників відповідно до Правил дорожнього руху.
2. Перш, ніж почати рух, переконатися, що це безпечно для інших, що подають попереджувальний сигнал і лише після цього починати рух із місця.
3. При русі заднім ходом водій не повинний створювати перешкод для інших учасників руху. При необхідності для забезпечення безпеки руху він повинний скористатися допомогою інших осіб.
4. Водій повинний вести транспортний засіб зі швидкістю, що не перевищує встановлені обмеження, з урахуванням інтенсивності руху, особливостей і стану транспортного засобу і вантажу, дорожніх і метереологічних умов, зокрема, видимості в напрямку руху.
5. Зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяється на правій стороні дороги якомога правіше на збіччі, а коли його немає, то на краю проїжджої частини.
6. У населених пунктах зупинка і стоянка допускається на лівій стороні доріг з однобічним рухом і доріг, що не мають трамвайної колії посередині, з однією смугою для .руху в кожному напрямку.
7. Забороняється відкривати двері транспортного засобу, що стоїть, якщо це загрожує безпеки і створює перешкоди іншим учасникам дорожнього руху.
8. Водій може залишати своє місце або залишати транспортний засіб за умови, що ним прийняті необхідні міри обачності, що виключають мимовільний рух транспортного засобу і його використання при відсутності водія.
9. При русі через залізничний переїзд водій зобов'язаний пропустити потяг (локомотив).
10. Перед переїздом водій зобов'язаний переконатися в тому, що не наближається потяг і керуватися положенням шлагбаума, світловою сигналізацією, дорожніми знаками, а також вказівками і сигналами чергового по переїзду, сигналом, що забороняє рух, є положення корпуса чергового, зверненого до водія чи грудьми спиною з піднятим над головою жезлом (червоним прапорцем) чи витягнутими убік руками.
11. Під час стоянки відпочивати, спати в кабіні автомобіля при працюючому двигуні забороняється.
12. При ремонті автомобіля на лінії потрібно з'їхати на узбіччя дороги, включити світлову (аварійну) сигналізацію, а при її відсутності виставити за автомобілем знак аварійної зупинки. Дотримувати правила техніки безпеки, що й на підприємстві. При роботах на узбіччі під автомобілем, забороняється знаходитися з боку проїзної частини.
13. Допускати до ремонту автомобіля осіб, що не мають на це дозволу (вантажники, агенти, що супроводжують і т.д.) забороняється.
14. При механізованому навантаженні на автомобіль вантажів краном або екскаватором, знаходитися в кабіні чи кузові автомобіля, забороняється.
15. На перевезення великогабаритних вантажів повинне бути письмовий дозвіл Державтоінспекції, попередньо погоджене з дорожніми організаціями.
16. На транспортному засобі, що перевозить небезпечні вантажі повинні бути встановлені попереду і позаду спеціальні знаки, що передбачені Правилами дорожнього руху.
17. При буксируванні із застосуванням жорсткої або гнучкої зчіпки за кермом буксируємого автомобіля повинен знаходитися водій, крім випадку, коли конструкція жорсткої зчіпки забезпечує проходження буксируємого автомобіля по колії, що буксирує.
18. Забороняється:
подавати автомобіль на вантажно - розвантажувальну естакаду, якщо немає на ній огородження або відбійного бруса;
розвантажувати вантаж з автомобілів - самоскидів у яр, рік, з обриву і під'їжджати до краю ближче, ніж на 1 м, від заднього колеса;
допускати проїзд у кузові й кабіні автомобіля людей, понад установлену норму;
підігрівати двигун відкритим полум'ям або користуватися відкритим вогнем при визначенні та усуненні несправностей;
протирати двигун дрантям, змоченим бензином і курити в безпосередній близькості від системи живлення двигуна та паливних баків;
розмовляти з пасажирами в автобусі під час руху;
переправляти автомобіль убрід і по льоду, в місцях, не позначених спеціальними знаками, покажчиками.
19. При дорожньо-транспортній пригоді водії, причетні до нього зобов'язані:
негайно зупинитися і не рушати з місця, транспортним засобом, а також пересувати інші предмети, що мають відношення до дорожньої пригоди;
у випадку необхідності викликати "Швидку допомогу", а якщо це неможливо, відправити потерпілих на попутному або відвезти на своєму транспорті, в найближчий лікувальний заклад, повідомити там своє прізвище, номерний знак, після чого повернутися до місця пригоди;
повідомити про те, що трапилося, у міліцію, записати прізвища й адреси очевидців події та очікувати прибуття працівників міліції;
якщо неможливий рух інших транспортних засобів, звільнити проїзну частину, попередньо зафіксувавши положення транспортного засобу, предметів і слідів, що стосуються даної події.
20. Технічний стан і експлуатація автомобілів із газобалонним
устаткуванням, повинен відповідати вимогам технічних умов і інструкцій заводів-виготовлювачів.
21. Апаратура, трубопроводи, магістральний вентиль, що встановлений в кабіні водія, повинні бути герметичними, що виключає проникнення в кабіну й кузов.
22. При експлуатації автомобілів із газобалонним устаткуванням необхідно дотримуватись наступних правил:
заправляти автомобіль газовим паливом тільки на газобалонних станціях або спеціальними газозаправниками;
заповнення балонів зжатим газом повинно бути обмежене (не вище 90% повного об'єму балону);
щоденно оглядати и перевіряти газову апаратуру на герметичність та справність на контрольних постах перед виїздом на лінію;
23. Виявленні несправності газової апаратури повинні усуватися кваліфікованими слюсарями.
24. Заправлення балонів зжатим або зрідженим газом при працюючому двигуні не допускається. Ремонт і обслуговування автомобілів з газобалонним устаткуванням повинен виконуватись окремо від автомобілів з карбюраторними й дизельними двигунами.
25. Для підігріву двигуна й системи живлення, усунення льодяних утворень і пробок дозволяється притіняти тільки гаряче повітря, гарячу воду або пар. Користуватися паяльними лампами та іншими засобами підігріву з відкритим полум'ям, забороняється.
26. При неможливості усунення витоку газу із системи необхідно евакуювати автомобіль у безпечне місце в далині від людей і джерел вогню, де випустити газ в атмосферу.
27. Для підтягування гайок газобалонної апаратури необхідно попередньо закрити усі вентилі. При обслуговуванні й ремонті газової апаратури варто виявляти особливу обережність, не допускаючи іскроутворень. Ударні навантаження при зазначених роботах, забороняються.
28. При ремонті, обслуговуванні й заправленні газової апаратури необхідно суворо дотримуватись мір обережності від улучення газу на відкриті ділянки тіла.
29. Перед перевіркою (Регулюванням) приладів електроустаткування, на автомобілі з газобалонним устаткуванням, необхідно щільно закрити усі вентилі ретельно перевірити простір під капотом двигуна.
Забороняється:
ремонтувати газове обладнання при працюючому двигуні;
використовувати додаткові важелі під час відкривання й закривання вентилів балонів;
використовувати для закріплення шлангів високого тиску, на штуцерах, дріт або інші предмети. Кріплення виконувати тільки за допомогою хомутів.
Закручувати і перегинати шланги й трубки, користуватися замасленими шлангами.
30. При проведенні поточного ремонту, пов'язаного з виконанням зварювальних і фарбувальних робіт (включаючи штучне) газовий балон повинен бути: знятий з автомобіля і продутий.
31. Роз'їзд і переміщення автомобілів з газобалонним устаткуванням, на постах технічного обслуговування й ремонту здійснюється лише га бензині.
33. У випадку пожежі на автомобілі, гасити його потрібно вогнегасниками, піском або струменем води. Балон із газом потрібно рясно обливати водою, попередньо закривши вентиль, збільшити оберти двигуна, виробити газ, що залишився в системі газопроводів, від вентиля до карбюратора - змішувача.
34. При розливі етилованого бензину й попаданні його на автомобілі, устаткування, підлогу і т.д. залиті місця потрібно негайно очищати й знешкоджувати. Для цього необхідно засипати піском або обпилками заправлені поверхні або протерти їх дрантям, а потім дегазувати хлорним вапном у вигляді кашки з водою, гасом або лужним розчином, якщо забруднена металева поверхня.
35. Забруднені етильованим бензином обтиральні матеріали збирають у металічну тару з щільними кришками, а потім спалюють із вживанням заходів обережності в спеціально відведеному місці.
36. Заправлення автомобілів етилованим бензином дозволяється робити з бензоколонки шлангом, що обладнаний роздавальним пістолетом. Забороняється, заправляти автомобілі етилованим бензином за допомогою цебер, лійок і т.д., а також видавати етилований бензин у каністру.
37. При появі запаху бензину, під час руху, водій повинний негайно зупинити автомобіль, виявити причину появи запаху й усунути.
38. Водії, що контактують з етилованим бензином повинні бути забезпечені на час роботи засобами індивідуального захисту, відповідно до встановлених норм.
4. Заходи безпеки після закінчення роботи.
1. Після повернення з лінії разом із механіком, зробити перевірку
транспортного засобу. Вимити автомобіль, провести щоденне технічне обслуговування і підготовлений автомобіль поставити у зону стоянки.
2. При безгаражному збереженні без підігріву в зимовий час, злити воду із системи охолодження, затягти ручне гальмо.
3. Стоянка автомобіля в проїздах забороняється.
4. Залишатися на ніч у закритій кабіні забороняється.
5. Зняти спецодяг і повісити його в спеціально відведену шафу.
6. Вимити руки та обличчя теплою водою з милом або прийняти душ.
7. Мити руки в оливі, бензині, гасі і витирати їх дрантям, забрудненим обпилками і стружкою забороняється.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
1. Водій автомобіля у випадку нездужання або травмування зобов'язаний
припинити роботу, сповістити про це адміністрацію й звернутись у медпункт.
2. У випадку потрапляння етилованого бензину в очі потрібно негайно промити їх двопроцентним розчином питної соди або чистою теплою водою і звернутися до лікаря.
3. При вимушеній зупинці водій зобов'язаний включити аварійну сигналізацію, а при її відсутності, на відстані не ближче 20 м у населених пунктах і 40 м поза населеними пунктами, позаду автомобіля виставити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар, прийняти всі міри до евакуації автомобіля за межі проїзної частини дороги.
4. У випадку вимушеної зупинки транспортного засобу на залізничному переїзді, водій зобов'язаний негайно висадити людей і прийняти міри для звільнення переїзду, а якщо це зробити не вдається, він повинен:
якщо є можливість, послати двох чоловік вздовж шляхів в обидва боки від переїзду, не менш чим на 1000 м (якщо одного, то вбік ймовірної появи потяга, а на одноколійних переїздах - убік гіршої видимості залізничної колії), пояснивши їм правила подачі сигналу зупинки машиністу потяга, що наближається, (локомотива, дрезини);
залишатися біля транспортного засобу і, подаючи сигнали загальної тривоги, прийняти всі міри до звільнення переїзду;
з появою потяга бігти йому назустріч, подаючи сигнал зупинки.
5. Водій повинен надавати транспортний засіб працівникам міліції й охорони здоров'я для відправлення в найближчий лікувальний засіб осіб, що потребують невідкладної медичної допомоги.
6. Команду "СТІЙ" виконуйте швидко, хто б її не подавав - це команда запобігання аварій та нещасних випадків.
7. Для ефективного усунення аварійних ситуацій кожен автомобіль повинен бути укомплектований вогнегасником, медичною аптечкою, упорними колодками, знаком аварійної зупинки (миготливим ліхтарем).
8. На автомобілі, що поставлений на стоянку, повинно бути відключене запалення (подача палива) виключена "маса", якщо є вимикач, а на автомобілях, де його немає чи він несправний, необхідно зняти клему акумулятора. Автомобіль, повинний бути загальмований стоянковим гальмом.
9. При збереженні транспортних засобів на площадках із нахилом більше 1% під колеса необхідно встановлювати упорні колодки.

Описание строительные мешки у нас.
Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: Vladimir (01.10.2011)
Переглядів: 9935 | Рейтинг: 2.5/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]