Вітаю Вас Гість
П`ятниця
22.09.2017
17:02

Бердичівський район електричних мереж

Меню сайту
Реклама


ua-mall.com
Категорії розділу
Інструкції з охорони праці [144]
Інформаційні повідомлення [15]
Пожежна безпека [20]
Пошук
Наше опитування
Яка напруга в мережі вашого будинку?
Всього відповідей: 454
Статистика

Архів
Головна » Інформація » Інструкції з охорони праці

Інструкція з охорони праці муляра
1.1. Дія інструкції поширюється на всі підрозділи ПАТ "ЕК "Житомиробленерго".
1.2. Інструкція розроблена на основі "Рекомендацій Держнаглядохоронпраці щодо застосування "Порядку опрацювання і затвердження власником нормативних актів про охорону праці, що діють на підприємстві", "Положення про розробку інструкцій по охороні праці для працюючих", СТП ОП 1 (Стандарт) „Про порядок опрацювання, оформлення і перегляду інструкцій з охорони праці", "Типового положення про навчання, інструктаж і перевірку знань працівників з питань охорони праці", СНиП ПІ-4-80, ГОСТ 24258-88.
1.3. Інструкція діє на протязі 3 років з дня затвердження.
1.4. По даній інструкції муляр інструктується перед початком роботи на підприємстві (первинний інструктаж), а потім через кожні 3 місяці (повторний інструктаж). Результати інструктажу заносяться в "Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці", в журналі після проходження інструктажу повинен бути підпис інструктуючого та муляра.
1.5. Власник повинен застрахувати муляра від нещасних випадків та професійного захворювання. В разі пошкодження здоров'я він (муляр) має право на відшкодування заподіяної йому шкоди.
1.6. За невиконання даної інструкції муляр несе дисциплінарну, матеріальну, адміністративну та кримінальну відповідальність.
1.7. До виконання кам'яних робіт допускаються особи, які мають відповідну кваліфікацію, пройшли медичний огляд, вступний інструктаж по охороні праці і інструктаж на робочому місці.
1.8. Муляр повинен бути проінструктованим і навченим безпечним прийомам праці по всім видам робіт, які він виконує.
1.9. Муляр повинен:
- виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку.
- користуватися спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту.
- находячись на будівельному майданчику, користуватись захисною каскою.
- виконувати тільки ту роботу, по якій проінструктований та яка доручена керівником.
- не допускати присутності на робочому місці сторонніх осіб.
- не виконувати вказівки, які суперечать правилам охорони праці.
- вміти надавати першу медичну допомогу потерпілим.
- вміти користуватись первинними засобами пожежогасіння.
- пам'ятати про особисту відповідальність за виконання правил охорони праці і безпеки оточуючих по роботі.
1.10. Головні небезпечні та шкідливі виробничі фактори, які діють на муляра:
- використання випадкових засобів підмащування.
- відсутність огородження на засобах підмащування.
- виконання робіт в неогороджених віконних, дверних, міжповерхових та технологічних прорізах.
- порушення правил безпеки при подачі матеріалів і конструкцій на робоче місце кранами.
- незадовільна організація робочого місця.
- недостатня освітленість робочої зони.
- неправильні прийоми робіт при кладці стін на рівні перекриття.
- відсутність засобів індивідуального захисту.
1.11. Муляр забезпечується спецодягом: напівкомбінезон бавовняним, черевики шкіряні, рукавиці комбіновані; на зовнішніх роботах взимку: куртка і брюки бавовняні на теплій підкладці, напівчоботи утеплені.
1.12. Робочі місця повинні бути забезпечені інвентарним огородженням, захисними і запобіжними пристроями (риштування, помости, містки), виготовленими за типовими проектами та встановленими згідно з ПВР.
1.13. Забороняється робити на неогороджених робочих місцях, розташованих на висоті більше 1,3 м над землею чи перекриттям.
1.14. У випадках недоцільності улаштування риштувань чи помостів муляр при роботі на висоті повинен користуватись випробуваним запобіжним поясом.
2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ
2.1. Перед початком роботи муляр повинен:
- одягти спецодяг, спецвзуття;
- оглянути робоче місце, прибрати непотрібні матеріали, звільнити проходи.
- перевірити достатність освітлення робочого місця;
- перевірити правильність улаштування риштувань, помостів, настила, справність їх огородження.
- перевірити стан укосів, міцність і надійність стін траншей, правильність улаштування відводу дощових вод, безпечне розташування монтажних кранів, безпечне складування матеріалів.
- перевірити справність інструменту. ,
2.2. Матеріали для кладки фундаментів необхідно розташовувати за межею призми обвалення, але не ближче 1 м від брівки укосу чи кріплення траншеї; при улаштуванні копальних ходів ця відстань повинна бути не менше 1,5 м.
3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ
3.1. Подачу каміння в траншеї і котловани слід виконувати механізованим способом або при допомозі жолоба, нижній кінець якого слід установити на упорні бруски.
3.2. Подачу каміння в траншею, котлован перекиданням тачки забороняється.
3.3. При монтажі краном фундаментів із збірних бетонних чи залізобетонних блоків, опускати їх в траншеї і котловани слід плавно без поштовхів, ривків і розкачування, застосовуючи канатні відтяжки.
3.4. Підходити до блоків для їх установлення в проектне положення дозволяється, коли блок буде знаходитись на висоті 0,3 м від місцяукладання.
3.5. Забороняється розборка стін траншей під час установлення блоків.
3.6. Для спуску робітників в траншеї і котловани слід застосовувати стрем'янки шириною не менше 0,6 м.
3.7. Розкладку блоків необхідно виконувати із зовнішньої сторони будівлі; при цьому переміщати їх над робітниками забороняється.
3.8. Розстроповка фундаментних блоків дозволяється після їх установлення в проектне положення, остаточної вивірки і закріплення.
3.9. По мірі зведення фундаментів слід виконувати засипку пазух ґрунтом (товщина шару не більше 30 см) і одночасно його утрамбовувати.
3.10. Забороняється виконувати зворотну засипку пазух до повного затвердіння розчину.
3.11. В підпорних стінах засипку пазух слід виконувати тільки після досягнення повної проектної міцності.
3.12. Підведення фундаментів під існуючі будівлі і споруди виконується по проектам під постійним наглядом керівника робіт.
3.13. Перед початком роботи по підведенню фундамента на стіні повинні бути встановлені маяки для нагляду за її можливою деформацією. Маяки повинні бути встановлені також на стінах будівель і споруд, які знаходяться в безпосередній близькості від місця підведення фундаменту.
3.14. При виявленні деформації стін необхідно негайно припинити роботи і вивести робітників з небезпечної зони.
3.15. Виконання цегляної кладки з риштувань і підмостів повинно здійснюватись з робочих настилів шириною 2 м.
3.16. Піднімати цеглу на робоче місце краном необхідно на піддонах чи в спеціальній тарі при наявності з чотирьох сторін огороджуючих пристроїв, виключаючи падіння цегли.
3.17. Виконання кладки стін будівель висотою більше 2-х поверхів не дозволяється без улаштування міжповерхових перекрить або тимчасового настилу по балках цих перекрить, а також без улаштування сходової площадки, маршів з огородженням.
3.18. Не допускається кладка зовнішніх стін товщиною до 0,75 м в положенні стоячи на стіні.
3.19. При товщині стін більше 0,75 м дозволяється виконувати кладку зі стіни, застосовуючи запобіжний пояс. Місце кріплення карабіну вказує керівник робіт.
3.20. Рівень кладки після кожного переміщення засобів підмащування повинен бути не менше ніж на 0,7 м вище рівня робочого настилу чи перекриття.
3.21. При необхідності виконання кладки в небезпечних місцях (при рівні кладки менше 0,7 м над рівнем настила чи перекриття при зведенні зовнішніх стін), при монтажі козирків і балконних плит, при улаштуванні козирків карнизів та інше муляр повинен бути забезпечений запобіжним поясом. .Місце кріплення карабіну вказує керівник робіт.
3.22. При кладці цегляних стін і простінків з помостів при відсутності столярних виробів, віконні і дверні прорізи, прорізи в міжповерхових перекриттях необхідно закрити інвентарним захисним обмеженням, елементи конструкцій яких не повинні мати гострих кутів і ріжучих ребер.
3.23. Забороняється монтаж залізобетонних плит перекриття без попередньої кладки із цегли бортика на два ряди вище рівня плит, які укладаються.
3.24. Розшивку зовнішніх швів в кам'яній кладці слід виконувати з перекриття чи підмостів після кладки кожного ряду цегли. Забороняється виконувати цю роботу, знаходячись на стіні.
3.25. Подачу будівельних матеріалів в дверні і віконні прорізи слід виконувати тільки на змонтовані вантажоприйомні площадки.
3.26. При кладці стін висотою більше 7 м необхідно застосовувати захисні козирки по периметру будівлі:
- ширина захисних козирків повинна бути не менше 1,5 м; встановлюються вони з уклоном до стіни таким чином, щоб кут, утворений між нижньою частиною стіни будівлі і поверхнею козирка був ПО градусів, зазор між стіною будівлі і настилом козирка не перевищував 50 мм.
- захисні козирки повинні утримувати рівномірно розподільне снігове навантаження, встановлене для даного кліматичного району та зосереджене навантаження не менше 1600 Н (160 кгс), прикладене в середині прогону.
- перший ряд захисних козирків повинен мати суцільний настил на висоті не
більше 6 м від землі і зберігатися до повного закінчення кладки стін, а другий ряд, виготовлений суцільним чи з сітчастого матеріалу з чарунком не більше 50x50 мм — встановлюється на висоті 6-7 м над першим рядом, а потім по. ходу кладки переставляється через кожні 6-7 м.
3.27. Робітники, зайняті на установленні, очистці або знятті захисних козирків, повинні робити з запобіжними поясами.
3.28. Ходити по козирках, використовувати їх замість помостів, а також складувати на них матеріали не допускається.
3.29. Без установлення козирків допускається вести кладку стін висотою до 7 м з позначенням небезпечної зони по периметру будівлі шириною 1,5-3,5 м.
3.30. Роботи по кріпленню плит облицювання фасадів будівель і установленні елементів збірних карнизів необхідно виконувати згідно з робочим кресленням та ПВР.
3.31. Робити перерви при кладці, яка ведеться одночасно з зовнішнім облицюванням, допускається тільки після того, як стіни будуть викладені до рівня верхньої кромки облицювальних плит.
3.32. Демонтувати тимчасове кріплення облицювання та елементів карниза допускається тільки після досягнення розчином проектної міцності.
3.33. Змонтовані балконні плити повинні підтримуватись спеціальними інвентарними стійками, які встановлюються на балконну плиту нижнього поверху.
3.34. Вантаж на риштуваннях і помостах повинен бути розташований згідно схемам і величинам навантаження, які допускають для даного типу риштувань і помостів. Скупчення на настилі людей в одному місці не допускається.
3.35. Опускати порожні піддони, контейнери, футляри з помостів слід вантажопідіймальними кранами. Забороняється скидати піддони, футляри та інше з підмостів і транспортних засобів.
3.36. Настили, риштування і підмости та інші засоби підмащування необхідно періодично під час роботи і після роботи очищати від будівельного сміття.
3.37. При роботі в зимовий час риштування, помости, робочі місця і підходи до них необхідно очищати від снігу, льоду і посипати піском, жужелицею.
3.38. Інвентарні світильники для освітлення робочого місця повинні встановлюватись таким чином, щоб не засліплювали робітників.
4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНІЙ СИТУАЦІЇ
4.1. При виникненні аварійної ситуації необхідно:
- негайно припинити роботу, не допускати в небезпечну зону сторонніх осіб.
- повідомити про те, що сталося, керівника робіт.
- якщо є потерпілі від нещасних випадків, необхідно надати їм першу медичну допомогу; при необхідності викликати швидку допомогу.
- якщо сталася пожежа, викликати пожежну частину і приступити до її гасіння наявними засобами пожежогасіння.
- виконувати всі вказівки керівника робіт по усуненню небезпечної ситуації.
5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ
5.1. Скласти невикористані матеріали.
5.2. Очистити робоче місце від будівельного сміття.
5.3. Почистити і прибрати інструменти та пристосування.
5.4. Забороняється залишати на стінах, перегородках матеріали, інструмент, пристосування.
5.5. Очистити та зняти спецодяг і покласти у відведене для нього місце.
5.6. Помити руки, лице з милом; при можливості прийняти душ.
5.7. Про всі недоліки, які мали місце під час роботи, доповісти керівникові робіт.
Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: Vladimir (25.10.2011)
Переглядів: 4857 | Рейтинг: 2.8/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]