Вітаю Вас Гість
П`ятниця
22.09.2017
17:15

Бердичівський район електричних мереж

Меню сайту
Реклама


ua-mall.com
Категорії розділу
Інструкції з охорони праці [144]
Інформаційні повідомлення [15]
Пожежна безпека [20]
Пошук
Наше опитування
Яка напруга в мережі вашого будинку?
Всього відповідей: 454
Статистика

Архів
Головна » Інформація » Інструкції з охорони праці

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПРИ ПЕРЕВЕЗЕННІ НЕБЕЗПЕЧНИХ ВАНТАЖІВ: БЕНЗИНУ, БАЛОНІВ ІЗ ЗЖАТИМ ТА ЗЖИЖЕНИМ ГАЗОМ

1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ.
1.1. До керування транспортним засобом, на якому перевозяться небезпечні вантажі допускаються водії 1-2 класу, які мають безперервний стаж роботи не менше трьох років та посвідчення на право перевезення небезпечних вантажів.
1.2. Водій транспортного засобу зобов'язаний дотримуватись даної інструкції, правил та технічних вимог при перевезенні небезпечних вантажів.
1.3. У випадку, коли при міжміських перевезеннях водій змушений керувати автомобілем понад 12 годин, направляти у рейс 2 водія.
1.4. Водій, який притягується до перевезення небезпечних вантажів, проходить медичний огляд , спеціальну підготовку та інструктаж при назначені його на даний вид перевезення.
1.5. Водій, який виконує перевезення небезпечного вантажу, крім документів, перерахованих у Правилах дорожнього руху, зобов'язаний мати при собі:
- аварійну картку системи інформації про небезпеку;
- посвідчення про дозвіл транспортного засобу до перевезення небезпечних вантажів;
- маршрут перевезення (при відсутності відповідальної за перевезення особи);
- посвідчення про дозвіл водія до перевезення небезпечних вантажів;
- супроводжуючу документацію до вантажу.
1.6. При перевезенні небезпечних вантажів водію забороняється відхилятись від встановленого та погодженого із Державтоінспекцією маршруту перевезення, місць стоянки та перевищувати встановлену швидкість руху.
1.7. У випадку непередбаченої зупинки транспортного засобу з небезпечним вантажем водій зобов'язаний зазначити місце зупинки згідно „Правил дорожнього руху", а також прийняти міри до евакуації транспортного засобу за межі дороги, коли це передбачено правилами чи технічними вимогами на перевезення конкретного виду небезпечного вантажу.
1.8. Забороняється перевезення на транспортному засобі вантажів, не передбачених документацією, а також сторонніх осіб, не залучених до перевезенням вантажу.
1.9. Водій повинен додержуватись правил особистої гігієни. Перед прийманням їжі, паління та по закінченні роботи необхідно мити руки з милом.
1.10. Водій повинен знати та вміти надавати першу долікарську допомогу потерпілим при нещасних випадках.
1.11. За невиконання вимог даної інструкції водій несе відповідальність згідно діючого законодавства.
2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ.
2.1. Перед виїздом на лінію водій повинен:
- пройти перед рейсовий медогляд та одержати відповідну відмітку у шляховому листі;
- одержати у адміністрації шляховий лист та інструктаж про умови роботи на лінії, особливостях перевози мого вантажу;
- разом з механіком перевірити технічну справність та укомплектованість автомобіля та отримати відповідну відмітку у шляховому листі.
При огляді особливу увагу звернути на:
- справність акумуляторної батареї, гальмівної системи, рульового керування, стартера, приладів освітлення та сигналізації, скло очищувачів, опалювального пристрою, запірних пристроїв кузова;
відсутність підтікання палива, мастила, охолоджувальної рідини;
- належну комплектність автомобіля необхідним інструментом, пристроями, інвентарем та їх справність.
2.2. Проявляти особливу увагу при заливанні гарячої води у систему охолодження.
2.3. Заправку автомобіля проводити при непрацюючому двигуні. Слід пам'ятати, що найменша необачливість може викликати пожежу.
2.4. При відкриванні пробки радіатора на перегрітому двигуні берегти руки від опіків.
3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ.
3.1. Під час роботи необхідно бути уважним, не займатись сторонніми ділами та не відволікати увагу інших.
3.2. Вимоги безпеки при перевезенні бензину:
3.2.1. Автомобілі-цистерни для перевезення легкозаймистих та горючих рідин повинні мати не менше ніж два вогнегасники, войлочну кошму, лопату, маяки поблискуючі, заземлюючий провідник з роз'ємом, заземляючий пристрій (металевий ланцюг, приварений одним кінцем до корпусу цистерни), а також технічно справні зливні крани та шланги, які не допускають підтікання рідини.
3.2.2. На бокових сторонах та на задньому днищі цистерни повинні бути нанесені знаки небезпеки згідно ГОСТ 19433-81.
3.2.3. На цистернах, бочках, бідонах з етилованим бензином повинен бути напис „Етилований бензин - ядовито".
3.2.4. Наповнювати бочки на 90-95% місткості, щоб запобігти розливанню та просоченню рідких нафтопродуктів при нагріванні.
3.2.5. Бочки, бідони та баки на автомобілях встановлюються пробками доверху та надійно закріпляються у кузові. Вкладання металевих бочок у два яруси забороняються.
3.2.6. Наливні естакади повинні бути обладнані заземлюючими пристроями для забезпечення тимчасового контакту з цистерною автомобіля.
3.2.7. На місці навантаження-розвантаження етилованого бензину повинні бути дегазуючі речовини : керосин, хлорне вапно чи дихлорамін.
3.2.8. Налив нафтопродуктів в автомобіль-цистерну та злив їх, переміщення та підіймання заливних рукавів, а також навантаження затарених нафтопродуктів на бортові автомобілі та розвантаження їх проводиться власними силами і засобами вантажовідправника та вантажоодержувача.
Відкривання та закривання люків автомобіля-цистерни, вмикання (вимикання) насосів, піднесення (віднесення) шлангів установлених на автомобілі, виконує водій.
3.2.9. Забороняється при навантаженні, розвантажені та транспортуванні нафтопродуктів паління та використання відкритого вогню. Паління дозволяється у спеціально відведених місцях.
3.2.10. У випадку забруднення при наливанні зовнішньої поверхні цистерни трафаретів чи надписів вантажовідправник зобов'язаний провести очищення поверхні цистерни.
3.2.11. Вантажоодержувач зобов'язаний повністю, без залишків злити з автомобіля-цистерни нафтопродукти.
3.2.12. Автомобілі-цистерни для перевезення горючих речовин повинні зберігатись на вікритих стоянках, під навісом чи у ізольованих приміщеннях одноповерхових наземних гаражів, які мають безпосередній виїзд назовні та обладнаних припливно-витяжною вентиляцією.
3.2.13. Неочищені автоцистерни повинні зберігатись на спеціально відведених місцях, відкритих площадках. На тривалий час залишати цистерни неочищеними забороняється.
3.3. Вимоги безпеки при перевезенні балонів із зжатим та зниженим газом.
3.3.1. Перевезення балонів із зжатим та зниженим газом допускається при умові повної справності балонів та вентилів, а також при наявності на балонах:
- чіткого, встановленого для кожного газу покрасу балонів;
- кольорових стрічок та написів;
- запобіжних ковпаків, ярликів відповідної форми. Перевезення балонів з признаками витікання газу не допускається.
3.3.2. Наповнення балонів не повинно перевищувати встановлені норми. Для підтвердження цього у товарно-транспортній накладній під назвою вантажу відправник зобов'заний зробити відмітку: „Балони наповнені не більше встановленої норми".
3.3.3. Кузов автомобіля повинен бути обладнаний стелажами з виїмками по розміру балонів, оббитий волоком. Стелажі повинні мати запірні пристрої, які запобігають від ударів та трусіння перевозимі балони.
3.3.4. Перевозити балони у горизонтальному положенні ( лежачи ). При завантаженні балонів більше ніж у один ряд, обов'язково примінять підкладки, які не допускають пригасання балонів один об одного. Перевезення балонів без підкладок забороняється.
3.3.5. Перевозити балони у вертикальному положенні (стоя) дозволяється тільки у спеціальних контейнерах, при наявності у місцях завантаження-розвантаження під'їздних шляхів. При цьому завантаження та розвантаження контейнерів та балонів повинні бути механізовані.
3.3.6. Балони з пропаном дозволяється перевозити у вертикальному положенні без контейнерів.
3.3.7. При перевезенні балонів у літній час, необхідно вкривати їх матеріалом, захищаючим їх від променів сонця.
3.3.8. Забороняється транспортування кислородних балонів разом з ацетиленовими
( наповнених чи порожніх ) , за виключенням доставки балонів на спеціальних візках на підставках.
3.3.9. Перенесення балонів на плечах та руках забороняється.
3.3.10. Балони необхідно захищати від попадання на їх вентилі мастил.
3.3.11. При перевезенні балонів у вертикальному стані для недопущення їх ударів, на балони надягають два кільця з резини чи пенькового канату діаметром не менше 25 мм.
3.3.12. При перевезенні у горизонтальному стані балони повинні складуватись на спеціальних дерев'яних підкладках із врізаними гніздами по розміру балона, вентилями в одну сторону. Складувати балони дозволяється не більше ніж у три ряди і у межах висоти борта.
3.3.13. Порожні балони перевозяться як небезпечний вантаж при виконанні вимог, встановлених для зжатих та знижених газів.
3.3.14. Забороняється завантажувати балони на автомобілі при наявності у кузові сміття, слідів мастила.
3.3.15. Навантаження та розвантаження балонів - як наповнених газом, так і порожніх слід проводити у рукавицях та не менше двома робітниками. При розвантажені та розвантажені балони не дозволяється скидати, вдаряти їх друг об друга.
3.3.16. Балони від автомобіля до місця їх встановлення і назад переміщуються на візках, санках чи на спеціальних носилках.
4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПО ЗАКІНЧЕННІ РОБОТИ.
4.1. Після закінчення чи повернення з лінії разом з механіком провести перевірку автомобіля. У випадку необхідності скласти заявку на поточний ремонт з переліком несправностей, які підлягають усуненню.
Якщо автомобіль технічно справний, провести щоденне обслуговування і підготовлений автомобіль поставити на стоянку.
4.2. Після закінчення роботи водій зобов'язаний:
4.2.1. Перед тим, як поставити автомобіль на стоянку, необхідно впевнитись у відсутності підтікання палива.
4.2.2. Зняти робочу одежу та повісити її у спеціально відведену для цих цілей шафу.
4.2.3. Вимити руки та лице теплою водою з милом ( при можливості прийняти душ).
5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ У АВАРІЙНИХ ВИПАДКАХ.
5.1. При поломці автомобіля та неможливості усунення технічної несправності своїми силами, водій зобов'язаний прийняти міри для повідомлення з місця
непередбаченої зупинки на підприємство для виклику технічної допомоги.
5.2. У випадку ДТП водій діє у відповідності з вимогами, Дравші дорожнього руху".
Коли виник нещасний випадок, необхідно надати першу медичну допомогу потерпшому, доставити його до ближнього медичного закладу, негайно повідомити по це адміністрації підприємства
5.3. При виникненні пожежі на автомобілі чи на території підприємства необхідно:
- негайно повідомити по це в пожежну охорону за телефоном 01;
- прийняти міри до гасіння пожежі наявними засобами пожежегасіння.

 

Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: Vladimir (25.10.2011)
Переглядів: 4999 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]