Вітаю Вас Гість
Субота
23.09.2017
11:21

Бердичівський район електричних мереж

Меню сайту
Реклама


ua-mall.com
Категорії розділу
Інструкції з охорони праці [144]
Інформаційні повідомлення [15]
Пожежна безпека [20]
Пошук
Наше опитування
Яка напруга в мережі вашого будинку?
Всього відповідей: 454
Статистика

Архів
Головна » Інформація » Інструкції з охорони праці

Інструкція з охорони праці при роботі на установці У1134М

1. Загальні положення.
1.1. Вимоги цієї інструкції повинні дотримуватись на всіх робочих місцях, як в лабораторії по ремонту та відомчої повірки засобів вимірювальної техніки, так і в діючих електроустановках при встановленні та заміні вимірювальних приладів.
1.2. Зона обслуговування слюсаря:
1.2.1. Зоною обслуговування є всі засоби вимірювальної техніки Компанії.
1.2.2. Робочими місцями слюсаря є приміщення МС по ремонту засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), а при їх заміні чи установці - підстанції, РП, ТП, ЗТП.
1.3. Умови допуску працівника до виконання роботи:
1.3.1. До виконання робіт по ремонту та заміні ЗВТ допускаються робітники, яким виповнилось 18 років, котрі пройшли медичний огляд, інструктаж, навчання та перевірку знань нормативних документів з охорони праці, технології робіт та пожежної безпеки та мають іменне посвідчення з записом у ньому про присвоєння групи з електробезпеки.
1.3.2. До роботи на верстатах (заточувальних, свердлильних та ін.) та до робот з електрифікованим інструментом допускаються робітники не молодші 18 років, які пройшли медогляд, навчання та перевірку знань інструкцій з охорони праці та мають у посвідченнях про перевірку знань запис на допуск до виконання відповідних робіт. Біля станка вивішується перелік робітників, які мають право працювати на ньому.
1.3.3. Слюсар повинен вміти надати першу медичну допомогу при ураженні електрострумом, переломах, ударах, опіках, обмороженнях і тлі.
1.3.4. Повторна перевірка знань персоналу проводиться у наступні строки:
- нормативних документів та інструкцій з охорони праці 1 раз на рік;
- правил пожежної безпеки 1 раз на рік;
- технології робіт (ПТЕ) 1 раз в три роки.
1.3.5. Повторний інструктаж з охорони праці, пожежної безпеки та технології робіт проводиться згідно затвердженої тематики 1 раз на місяць.
1.3.6. Особи з простроченим строком перевірки знань та ті, що не пройшли в строк повторний інструктаж до роботи не допускаються.
1.4. Дотримання вимог правил внутрішнього трудового розпорядку Компанії:
1.4.1. Тривалість робочого дня встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку, затвердженого адміністрацією Компанії та узгодженого з профспілковим комітетом, при умові тривалості робочого часу 40 годин на тиждень.
1.4.2. По умовам роботи робочий день може бути продовжений до закінчення невідкладних або аварійних робіт.
1.4.3. Якщо робочий час слюсаря незаповнений виконанням основних обов'язків, начальник служби має право дати йому додаткову роботу.
1.5. Основні шкідливі виробничі фактори, які діють на працюючого та їх коротка характеристика:
- дія електричного струму;
- дія електричної дуги (дугові опіки та ураження очей від ультрафіолетових випромінювань);
- трансформаторне масло, бензин, ацетон, чи інші розчинники;
- підвищена чи знижена температура навколишнього повітря ( тепловий удар, обмороження);
- праця біля незагороджених перепадів вище або нижчих ніж 1 м від рівня землі;
- транспортні засоби, що рухаються, машини та механізми, переміщення вантажу, падіння предметів з висоти - ділянки підстанції де проводиться монтаж та демонтаж обладнання;
- використання приладів та інструменту ударної дії.
1.5.1. При визначенні пошкодження електроустановки чи застосуванні при роботі несправних машин, механізмів, приладів, інструменту та засобів захисту, а також при виникненні небезпеки для людей, необхідно негайно припинити роботу та повідомити інженера чи керівника МС.
Забороняється виконання розпоряджень чи завдань, які суперечать вимогам нормативних документів з охорони праці.
1.6. Перелік видів спец, одягу та спец, взуття:
1.6.1. Слюсарям служби видається спецодяг та спецвзуття згідно „Норм безкоштовної видачі спецодягу та спецвзуття працівникам ПАТ „ЕК „Житомиробленерго" затвердженим 01.12.2009р. з змінами та доповненнями затвердженими Розпорядженням №Х-95 від 02.07.2010р.
1.7. Вимоги санітарних норм та правил особистої гігієни:
1.7.1. Слюсарям МС безкоштовно видається мило згідно з Колективним Договором Компанії (Додаток №22).
1.7.2. В приміщенні є вода та туалет.
1.8. Вимоги до інструменту, приладів та засобів захисту, які застосовуються на робочому місці:
1.8.1. Інструмент та приладдя повинні бути в справному стані і відповідати вимогам „Правил безпеки при роботі з інструментом та пристроями". Вимірювальні прилади також повинні бути справними та мати клеймо державної чи відомчої повірки.
1.8.2. Засоби захисту повинні бути сухими, чистими , не мати механічних пошкоджень та відповідати вимогам „Правил експлуатації електрозахисних засобів".
1.8.3. Не допускається застосування не випробуваних засобів захисту та інструменту або таких термін випробування яких закінчився, а також несправних чи пошкоджених.
1.8.4. Бригада на робочому місці повинна бути забезпечена засобами захисту, приладами та інструментом у кількості згідно затвердженого Переліку. У випадку недокомплектації бригади засобами захисту - виконання робіт забороняється.
1.8.5. При виконанні робіт необхідно використовувати засоби індивідуального захисту, спецодяг та спецвзуття, захисну каску, а при необхідності - електрозахисні засоби.
1.8.6. Паління дозволено тільки в спеціально відведених для цього місцях.
1.8.7. Робітники, які знаходяться в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, а також хворі - до роботи не допускаються.
1.8.8. Невиконання вимог інструкції з охорони праці є порушенням трудової і виробничої дисципліни. Особи, які порушують вимоги інструкції з охорони праці притягаються до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної або кримінальної відповідальності.
2. Призначення установки У1134М
2.1.Установка призначена для повірки амперметрів, вольтметрів, ватметрів, варметрів, фазометрів та однофазних і трьохфазних лічильників змінного струму частоти 50 Гц.
2.1.Установка призначена для роботи при температурі повітря від +10°С до+35°С і відносної вологості до 80%.
3. Технічні дані
3.1. Установка має дві незалежні трьохфазні ланцюги струму з номінальними значеннями 0,5; 1; 2,5; 5; 10; 25; 50 А та напруги - 150, 300, 600В.
3.2. Живлення установки здійснюється від чотирьох-провідної мережі напругою 380В.
4. Комплект установки
- Установка У1134М - 1 шт.
- Ватметр типу Д566/115, кл 0,2 - 3 шт.
- Фазорегулятор ФР-52Р - 1 шт.
- Вольтметр 3377, кл 1,0 - 3 шт.
- Амперметр 3377, кл 1,0 - 3 шт.
- Частотомір 3372, кл 2,5 - 1 шт.
5. Вимоги до установки
5.1. Установка У1134М застосовується тільки заводського виготовлення та повинна мати чітко розмежовані поля:
- оперативне - на якому розташовані органи управління - ключі, ручки, перемикачі, вимірювальні прилади;
- комутаційне - на якому розташовані клеми, відкриті перемикачі та рубильники.
6. Загальні вказівки та вимоги
6.1. Установка являється джерелом високої напруги і невиконання правил експлуатації небезпечно для життя обслуговуючого персоналу.
6.2. До роботи на установці допускаються особи, які пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці, технології робіт, пожежної безпеки та мають групу III з електробезпеки.
7. Вимоги безпеки перед початком роботи
7.1. Перед включенням установки У1134М до електромережі та подачі напруги потрібно:
перевірити цілісність приводу заземлення, болтових з'єднань проводу з установкою і контуром;
перевірити підключення та ізоляцію проводів і кабелю живлення від мережі 380 В до установки та фазорегулятора;
оглянути комплектність та надійність кріплення електровимірювальних приладів на передній панелі установки, підключення ватметрів, приладів які повіряються і взірцевих зразкових приладів;
- підключення приладів, що повіряються та взірцевих ватметрів виконувати тільки при відключеному положенні вимикача „СЕТЬ";
- забороняється працювати на установці, якщо знята задня стінка чи не встановлені електровимірювальні прилади;
- прибрати зайві речі на робочому місці.
8. Порядок роботи та вимоги безпеки
8.1. Ручки вимикачів „СЕТЬ", „НАПРЯЖЕНИЕ" і „ТОК" повинні находитись у положенні „ОТКЛ".
8.2. Ручки регуляторів напруги та струму повинні бути виведені вліво в положення „0".
8.3. Стрілки вольтметрів та амперметрів находяться в положенні „0".
8.4. Установити та підключити прилади, що повіряються до відповідних затискачів установки ізольованими провідниками з спеціальними наконечниками.
8.5. Згідно з номінальним значенням струму і напруги приладів, що повіряються установити потрібну межу регулювання по струму і напрузі штепсельним перемикачем і перемикачем „150У - 300У - 600V".
Особливу обережність потрібно проявити при загоранні червоної сигнальної лампи, якщо установка знаходиться під напругою 600 В.
8.6. Перевести вимикач „СЕТЬ" в положення „ВКЛ" - загориться зелена сигнальна лампа.
8.7. Відрегулювати величину напруги. Для цього:
- перемикач „ЛИНЕЙНОЕ-ФАЗНОЕ" повинен бути в положенні „ФАЗНОЕ";
- перемикач „НАПРЯЖЕНИЕ" перевести в положення „ВКЛ". При цьому, якщо включена межа регулювання „600У", повинна загорітися червона сигнальна лампа. Якщо лампа не загорілась потрібно вимикач „СЕТЬ" перевести в положення „ОТКЛ", перевірити цілісність лампи. При інших неполадках відключити установку від напруги, та доповісти начальнику (заст. начальника) служби.
- включити тумблери тих фаз, до яких підключені прилади, що повіряються;
- крутити вправо ручки автотрансформаторів напруги, установити потрібне значення напруги по контрольним вольтметрам. Якщо при цьому в ланцюгах напруги виникне перевантаження або коротке замкнення і спрацює захисний пристрій, необхідно перемикач „НАПРЯЖЕНИЕ" встановити в положення „ОТКЛ", вивести ручки автотрансформаторів в крайнє ліве положення. Усунути неполадки. Після цього установка готова до роботи.
8.8. Відрегулювати величину струму. Для цього:
- перевести вимикач „ТОК" в положення „ВКЛ";
- крутити вправо ручки автотрансформаторів струму, установити потрібне значення струму по контрольним амперметрам.
8.9. Змінюючи показання величини струму чи напруги, проводити регулювання та повірку електровимірювальних приладів. При цьому потрібні показники знімаються з взірцевих ватметрів.
8.10. Забороняється під напругою відкривати прилад, що повіряється та доторкатись деталей, чи механічних частин які знаходяться усередині. Необхідно відключити установку У1134М від електромережі, від'єднати прилад від установки і тільки тоді дозволяється проводити ремонт, чи регулювання приладу.
8.11. Після закінчення повірки електровимірювальних приладів, ручки автотрансформаторів вивести вліво у нульове положення.
8.12. Штекери штепсельного перемикача установити у відключене положення.
8.13. Перевести перемикачі „НАПРЯЖЕНИЕ", „ТОК", „СЕТЬ" в положення „ОТКЛ", при цьому зелена та червона сигнальні лампи повинні погаснути.
8.14. Відключити прилади, що повіряються, та покласти їх на полки у шафу.
9. Вимоги безпеки після закінчення роботи
9.1. Після закінчення роботи необхідно відключати від напруги установку та обладнання.
9.2. Від'єднати з'єднувальні електропроводи від установки, які потрібні були для виконання даної роботи.
9.3. В кінці робочого дня потрібно оглянути приміщення та перевірити чи всі електричні прилади відключені від розеток, прибрати зайві речі, звільнити проходи та доповісти начальнику (заступнику) метрологічної служби про виконані завдання та про виявлені порушення.
Знання інструкції обов'язкове для інженерів та слюсарів метрологічної служби, які працюють на даній установці.
 

Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: Vladimir (26.10.2011)
Переглядів: 1441 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]