Вітаю Вас Гість
Середа
20.09.2017
05:45

Бердичівський район електричних мереж

Меню сайту
Реклама


ua-mall.com
Категорії розділу
Інструкції з охорони праці [144]
Інформаційні повідомлення [15]
Пожежна безпека [20]
Пошук
Наше опитування
Яка напруга в мережі вашого будинку?
Всього відповідей: 454
Статистика

Архів
Головна » Інформація » Інструкції з охорони праці

Інструкція з охорони праці при роботі з термостатом ТС-16А
1. Загальні положення.
1.1. Вимоги цієї інструкції повинні дотримуватись на всіх робочих місцях, як в лабораторії по ремонту та відомчої повірки засобів вимірювальної техніки, так і в діючих електроустановках при встановленні та заміні вимірювальних приладів.
1.2. Зона обслуговування слюсаря:
1.2.1. Зоною обслуговування є всі засоби вимірювальної техніки Компанії.
1.2.2. Робочими місцями слюсаря є приміщення МС по ремонту засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), а при їх заміні чи установці - підстанції, РП, ТП, ЗТП.
1.3. Умови допуску працівника до виконання роботи:
1.3.1. До виконання робіт по ремонту та заміні ЗВТ допускаються робітники, яким виповнилось 18 років, котрі пройшли медичний огляд, інструктаж, навчання та перевірку знань нормативних документів з охорони праці, технології робіт та пожежної безпеки та мають іменне посвідчення з записом у ньому про присвоєння групи з електробезпеки.
1.3.2. До роботи на верстатах (заточувальних, свердлильних та ін.) та до робот з електрифікованим інструментом допускаються робітники не молодші 18 років, які пройшли медогляд, навчання та перевірку знань інструкцій з охорони праці та мають у посвідченнях про перевірку знань запис на допуск до виконання відповідних робіт. Біля станка вивішується перелік робітників, які мають право працювати на ньому.
1.3.3. Слюсар повинен вміти надати першу медичну допомогу при ураженні електрострумом, переломах, ударах, опіках, обмороженнях і т.п.
1.3.4. Повторна перевірка знань персоналу проводиться у наступні строки:
- нормативних документів та інструкцій з охорони праці 1 раз на рік;
- правил пожежної безпеки 1 раз на рік;
- технології робіт (ПТЕ) 1 раз в три роки.
1.3.5. Повторний інструктаж з охорони праці, пожежної безпеки та технології робіт проводиться згідно затвердженої тематики 1 раз на місяць.
1.3.6. Особи з простроченим строком перевірки знань та ті, що не пройшли у встановлений термін повторний інструктаж до роботи не допускаються.
1.4. Дотримання вимог правил внутрішнього трудового розпорядку Компанії:
1.4.1. Тривалість робочого дня встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку, затвердженого адміністрацією Компанії та узгодженого з профспілковим комітетом, при умові тривалості робочого часу 40 годин на тиждень.
1.4.2. По умовам роботи робочий день може бути продовжений до закінчення невідкладних або аварійних робіт.
1.4.3. Якщо робочий час слюсаря незаповнений виконанням основних обов'язків, начальник служби має право дати йому додаткову роботу.
1.5. Основні шкідливі виробничі фактори, які діють на працюючого та їх коротка характеристика:
- дія електричного струму;
- дія електричної дуги (дугові опіки та ураження очей від ультрафіолетових випромінювань);
- трансформаторне масло, бензин, ацетон, чи інші розчинники;
- підвищена чи знижена температура навколишнього повітря (тепловий удар, обмороження);
- праця біля незагороджених перепадів вище або нижчих ніж 1 м від рівня землі;
- транспортні засоби, що рухаються, машини та механізми, переміщення вантажу, падіння предметів з висоти - ділянки підстанції де проводиться монтаж та демонтаж обладнання;
- використання приладів та інструменту ударної дії.
1.5.1. При визначенні пошкодження електроустановки чи застосуванні при роботі несправних машин, механізмів, приладів, інструменту та засобів захисту, а також при виникненні небезпеки для людей, необхідно негайно припинити роботу та повідомити інженера чи керівника МС.
Забороняється виконання розпоряджень чи завдань, які суперечать вимогам нормативних документів з охорони праці.
1.6. Перелік видів спец, одягу та спец, взуття:
1.6.1. Слюсарям служби видається спецодяг та спецвзуття згідно „Норм безкоштовної видачі спецодягу та спецвзуття працівникам ПАТ „ЕК „Житомиробленерго" затвердженим 01.12.2009р. з змінами та доповненнями затвердженими Розпорядженням №Х-95 від 02.07.2010р.
1.7. Вимоги санітарних норм та правил особистої гігієни:
1.7.1. Слюсарям МС безкоштовно видається мило згідно з Колективним Договором Компанії (Додаток №22).
1.7.2. В приміщенні служби є вода та туалет.
1.8. Вимоги до інструменту, приладів та засобів захисту, які застосовуються на робочому місці:
1.8.1. Інструмент та приладдя повинні бути в справному стані і відповідати вимогам „Правил безпеки при роботі з інструментом та пристроями". Вимірювальні прилади також повинні бути справними та мати клеймо державної чи відомчої повірки.
1.8.2. Засоби захисту повинні бути сухими, чистими , не мати механічних пошкоджень та відповідати вимогам „Правил експлуатації електрозахисних засобів".
1.8.3. Не допускається застосування не випробуваних засобів захисту та інструменту або таких термін випробування яких закінчився, а також несправних чи пошкоджених.
1.8.4. Бригада на робочому місці повинна бути забезпечена засобами захисту, приладами та інструментом у кількості згідно затвердженого Переліку. У випадку недокомплектації бригади засобами захисту - виконання робіт забороняється.
1.8.5. При виконанні робіт необхідно використовувати засоби індивідуального захисту, спецодяг та спецвзуття, захисну каску, а при необхідності - електрозахисні засоби.
1.8.6. Паління дозволено тільки в спеціально відведених для цього місцях.
1.8.7. Робітники, які знаходяться в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, а також хворі - до роботи не допускаються.
1.8.8. Невиконання вимог інструкції з охорони праці є порушенням трудової і виробничої дисципліни. Особи, які порушують вимоги інструкції з охорони праці притягаються до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної або кримінальної відповідальності.
2. Призначення
2.1. Термостат ТС-16А в комплекті з двигуном АОЛ 011-2 (надалі -установка) призначений для регулювання та повірки термосигналізаторів всіх систем методом звірки з показаннями взірцевого термометра класу точності 0,2 і більш точного.
3. Технічні дані
3.1. Термостат ТС-16А.
3.1.1. Живлення - мережа змінного струму напругою 220 В, частотою 50 Гц.
3.1.2. Потужність - 2 кВт.
3.1.3. Вага-40 кг.
3.1.4. Максимально-допустима температура нагріву масла - 200 °С.
3.2. Двигун АОЛ 011-2.
3.2.1. Живлення здійснюється від 3-фазної 4-провідної мережі змінного струму напругою 380 В, частотою 50 Гц.
3.2.2. Потужність - 1 кВт.
3.2.3. Частота обертання - 2760 об./хв.
4. Загальні вказівки та вимоги
4.1. На установку подається висока напруга і невиконання правил експлуатації небезпечно для життя обслуговуючого персоналу.
4.2. До роботи на установці допускаються особи, які вивчили дану інструкцію, пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці, технології робіт, пожежної безпеки та мають групу III з електробезпеки.
5. Вимоги безпеки перед початком роботи
Перед підключенням установки до електромережі та подачі напруги необхідно:
5.1. Перевірити цілісність проводу заземлення, болтових з'єднань проводу з установкою і контуром заземлення.
5.2. Перевірити цілісність вилки та розетки 380 В та ізоляцію кабелю живлення установки і з'єднувальних проводів.
5.3. Оглянути загальний стан установки, цілісність ємності з трансформаторним маслом, кріплення двигуна та пульта управління до корпусу термостату, оглянути комплектність та надійність кріплення ручок, перемикачів та затискачів, цілісність водяних шлангів.
5.4. Перевірити рівень масла ємності: воно повинно повністю закривати нагрівальні елементи.
5.5. Підготовити робоче місце та прибрати зайві речі.
6. Порядок роботи та вимоги безпеки
6.1. Перемикачі В1, В2, ВЗ перевести в положення «Вьїкл».
6.2. Покласти термосигналізатор на робочий стіл, термодатчик встановити в гніздо ємності термостату так, щоб балончик повністю покрився маслом.
6.3. Встановити взірцевий термометр в гніздо термостату так, щоб балончик термометру був занурений повністю в масло.
6.4. Підключити установку до джерела живлення.
6.5. Для змішування масла в ємності для вирівнювання температури необхідно включити двигун (перемикач В2 перевести в положення «Вкл»).
6.6. Для нагрівання масла включити електротен потужністю 700Вт (перемикач ВЗ перевести в положення «Вкл»). Показання взірцевого термометру та термосигналізатора який регулюється, буде збільшуватися. Для більш інтенсивного (потужністю 1300 Вт) нагріву масла перевести перемикач ВЗ в положення «Викл» а В1 - «Вкл». Якщо ж перемикачі В1 і ВЗ перевести в положення «Вкл» то потужність нагріву становитиме 2 кВт.
Для порівняння показань взірцевого термометра та термосигналізатора необхідно нагрів масла припинити але двигун не відключати.
Забороняється нагрівати масло більше 100°С. При показанні на взірцевому термометрі температури 100°С необхідно негайно припинити нагрів масла: перемикачі В1 і ВЗ перевести в положення «Вьїкл».
6.7. При охолодженні масла регулюється зворотній рух стрілки термосигналізатора. Для швидшого охолодження масла необхідно подати на термостат холодну воду. Вода проходить через охолоджувач термостата що призводить до зниження температури масла.
Для регулювання термосигналізатора проводять необхідну кількість циклів «нагрів-охолодження» масла.
6.8. Після закінчення регулювання приладів перемикачі В1, В2, ВЗ перевести в положення «Вьїкл», термодатчик вийняти з гнізда термостату, почистити його та зняти термосигналізатор з робочого місця, покласти на полицю в шафу.
6.9. Якщо під час роботи виявлені недоліки в роботі обладнання необхідно їх усунути (при відповідному дозволі) та повідомити керівництво служби.
7. Вимоги безпеки після закінчення роботи
7.1. Після закінчення роботи необхідно відключити установку від напруги.
7.2. Вийняти з установки зразковий термометр, почистити його та покласти в спеціально призначене місце.
7.3. Закрити кран подачі холодної води.
7.4. По закінченні робочого дня необхідно вимкнути все електрообладнання в кабінеті, прибрати зайві речі, винести промаслене ганчір'я та сміття в спеціально відведені залізні ящики, звільнити проходи в кабінеті та доповісти начальнику (заступнику начальника) метрологічної служби про виконану роботу та виявленні порушення та недоліки.
Знання даної інструкції та виконання її обов'язкове для інженерно-технічних працівників та слюсарів метрологічної служби.
Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: Vladimir (26.10.2011)
Переглядів: 2607 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]