Вітаю Вас Гість
П`ятниця
22.09.2017
17:16

Бердичівський район електричних мереж

Меню сайту
Реклама


ua-mall.com
Категорії розділу
Інструкції з охорони праці [144]
Інформаційні повідомлення [15]
Пожежна безпека [20]
Пошук
Наше опитування
Яка напруга в мережі вашого будинку?
Всього відповідей: 454
Статистика

Архів
Головна » Інформація » Інструкції з охорони праці

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ВОДІЯ СПЕЦАВТОМОБІЛЯ (БЕНЗОВОЗУ)

1. Загальні положення
1.1 .Дія інструкції поширюється на всі підрозділи підприємства.
1.2.По даній інструкції водій автомобіля інструктується перед початком роботи на підприємстві (первинний інструктаж), потім кожний місяць (повторний інструктаж). Результати інструктажу заносяться до "Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони прці"; в журналі після проходження інструктажу повинен бути підпис інструктуючого та водія автомобіля.
1.3.Власник повинен застрахувати водія від нещасних випадків та професійного захворювання. У разі пошкодження здоров'я з вини власника він (водій) має право на відшкодування заподіяної йому шкоди.
1.4.3а невиконання даної інструкції водій несе дисциплінарну, матеріальну, адміністративну та кримінальну відповідальність.
1.5.До керування автомобілями та їх обслуговуванням допускаються особи віком не меньще 18 років, які мають спеціальну підготовку і отримали посвідчення на право керування автомобілем відповідної категорії, пройшли медичне обстеження, вступний шструктаж з охорони праці, інструктаж на робочому місці та інструктаж з пожежної безпеки.
1.6.При оформленні водія на роботу за ним наказом по шдприємству закріплюється певний автомобіль.
1.7.Після зарахування на роботу водій повинен прийняти автомобіль по акту та виконувати тільки ту роботу, що дозволена керівництвом та по якій він проінструктований.
1.8.Без дозволу та інструктажу виконувати роботу, яка не входить в обов'язки водія, забороняється.
1.9.Водій повинен:
1.9.1.Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку.
1.9.2.Користуватись спецодягом та іншими засобами індивидуального захисту. 1.9.3.Пам'ятати про особисту відповідальність за виконання правил охорони праці та відповідальність за товаришів по роботі.
1.9.4.Вміти надавати першу медичну допомогу потерпілим при нещасних випадках.
1.9.5.Вміти користуватись первинними засобами пожежогасшня
1.9.6.Не виконувати вказівок, які суперечать правилам охорони пращ та правилам дорожнього руху.
1.9.7.Виконувати тільки ту роботу, яка доручена керівництвом та по якій проінструктований.
1.9.8.3находячись на території автопідприемства:
- бути уважним до сигналів водіїв рухомого транспорту.
- ходити по тротуарах, доріжках, переходах, спеціально призначених для цього, тримаючись правої сторони.
- не торкатись електрообладнання та електродроту, арматури загального освітлення, не відкривати дверці електрошаф.
- не вмикати і не зупиняти (крім аварійних випадків) машини, верстати та механізми, робота на яких не передбачена керівництвом.
- не проходити і не стояти під піднятим вантажем; не їздити на підніжках та крилах автомобілів.
- не працювати при ремонті автомобіля несправним інструментом або на несправному обладнанні.
1.10..Основні небезпечні та шкідливі виробничі фактори, які можуть діяти на водія:
1.10.1.Конструктивні недоліки транспортних засобів.
1.10.2.Несправність транспортних засобів.
1.10.3.Порушення режиму праці та відпочинку.
1.10.4.Порушення правил дорожнього руху водіями та пішоходами.
1.10.5.Незадовільні метеоролопчні умови.
1. 10.б.Концентрація шкідливих речовин в робочій зоні.
1.10.7.Ослаблення самоконтролю, непотрібний ризик.
1.10.8.Незадовільний психологічний клімат в колективі підприємства. 1.10.9.Наїзди проїжджаючих транспортних засобів.
1.10.10.Наїзди при зчепленні або розчепленні автомобілів з причепом (напівпричепом), запуску двигуна, самовільному русі транспортних засобів.
1.10.11.Термічні фактори (пожежі, вибухи при подачі палива в карбюратор двигуна самопливом, перевірці наявності палива в баці з використанням відкритого полум'я, витікання газу із газобалонної установки; опіки парою, водою із радіатора).
1.10.12.Злочинні дії пасажирів та інших осіб.
1.10.13.підвищенні рівні шуму і вібрації.
1.10.14.Підвищена температура і швидкість руху повітря в теплий період року.
1.10.15.Наявність у повітрі робочої зони шкідливих речовин (вуглецю і азоту оксидів, акролеїну, вуглеводнів аліфатичних граничних, формальдегіду,).
1.11 .Водій забезпечується спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту.
1.12.До робочого місця водія автомобіля ставляться такі вимоги:
1.12.1.Вітрове та бокове скло не повинно мати тріщин та затемнень, не допускається використовувати додаткові предмети або наносити покриття, що обмежують оглядовість з місця водія, погіршують прозорість скла.
1.12.2.Бокові стекла повинні плавно пересуватись від ручки склопідйомних механізмів.
1.12.3.На сидінні та спинці сидіння не допускаються провали, рвані місця, виступні пружини та гострі кути; сидіння та спинка повинні мати справне регулювання, що забезпечує зручну посадку водія.
1.12.4.Ручки біля дверного прорізу, замки усіх дверей кузова або кабіни повинні бути справними.
1.12.5.Підлога кабіни автомобіля повинна застилатися килимком, що не має випадкових отворів та інших пошкоджень.
1.12.6.Санітарно-технічні засоби (вентиляція, опалювання, теплоізоляція тощо) повинні бути в робочому стані і забезпечувати підтримування в кабіні параметрів мікроклімату згідно з встановленими нормами.
1.13.Органи керування автомобілем повинні бути із справними ущільнювачами, що перешкоджають проникненню відпрацьованих газів до його кабіни.
І.Н.Системи живлення, мащення та охолодження повинні бути справними і
не мати течі палива, масла, антифризу, води.
1.15.У кабіні водія не повинно бути ніяких пристроїв та елементів паливної системи. Розміщення елементів паливної системи повинно бути таким, щоб у разі витікання паливо попадало тільки на дорогу і повністю виключало можливість його попадання на елементи вихлопної системи.
1.16..Елементи і з'єднання системи випуску відпрацьованих газів повинні знаходитись у справному стані.
1.17..Вентиляція картера двигуна повинна працювати справно, не допускаючи прориву газів у підкапотний простір.
1.18.Стоянкова гальмівна система повинна забезпечувати нерухомий стан транспортного засобу на шляху з уклоном не менше 16 %, для вантажних автомобілів та автопоїздів у спорядженому стані — не менше 31%.
1.19.Стоянкова гальмівна система причепа (напівпричепа) при від'єднанні його від тягача повинна забезпечувати нерухомий його стан на уклоні, значення якого встановлені в п. 1.18. для відповідної категорії транспортного засобу, до якої відноситься тягач.
1.20.Диски колес повинні надійно кріпитися на маточинах. Замкові кільця повинні бути справними і правильно встановлені на своїх місцях. Не допускається наявності тріщин та погнутості дисків коліс.
1.21. Технічний стан електрообладнання автомобіля повинен забезпечувати пуск двигуна за допомогою стартера, безперебійне та своєчасне запалювання суміші у циліндрах двигуна, безвідмовну роботу приладів освітлення, сигналізації та електричних контрольних приладів, а також виключати можливість іскроутворення у проводах і затискачах. Усі проводи електрообладнання повинні бути укріплені і мати надійну непошкоджену ізоляцію, що виключає можливість їх обриву, перетирання, зношення або короткого замикання.
1.22.Запобіжники системи електрообладнання, що застосовуються для заміни спрацьованих, повинні відповідати технічним вимогам.
1.23 .Акумуляторна батарея повинна бути надійно закріплена. Не допускається течі електроліту із моноблоку акумуляторної батареї.
1.24.При направленні у рейс тривалістю більше 1 доби вантажні автомобілі повинні додатково укомплектовуватися підставками (козелками), лопатою, буксирним пристроєм, запобіжною вилкою (переносним пристроєм) для замкового кільця колеса, а взимку — додатково ланцюгами проти ковзання.
1.25 .Храповик колінчастого валу повинен мати неспрацьовані прорізи, а пускова рукоятка - пряму шпильку відповідної довжини та міцності. Ручка пускової рукоятки повинна бути гладкою, без задирок..
1.26.Двері кабін, капоти повинні бути із справними обмежувачами відкривання і фіксаторами відкритого та закритого положення.
1.27.Вантажні автомобілі з переднім розміщенням кабін (кабіни яких підіймаються) повинні мати для їх фіксації справні заскочки на упорах.
1.28.Поворотне обладнання причепів та напівпричепів (поворотні візки або керовані колеса) повинно мати справні блокувальні пристрої.
1.29.3чіпний пристрій тягача і причепа повинен бути справним.
1.30.Одновісні причепи (крім розпусків) повинні мати справні опорні стояки, що забезпечують стійкість причепів у відчепленому стані, та механізми їх підіймання-опускання.
1.31. Всі причепи та напівпричепи, за виключенням одновісних, повинні мати справне стоянкове гальмо, яке забезпечує утримання їх після від'єднання від тягача, а також не менше двох упорних колодок.
1.32.Напівпричепи повинні бути обладнані та мати справні опорні пристрої для підтримання їх передньої частини у відчепленому стані та забезпечення зручності зчеплення (розчеплення) напівпричепів.
1.37. Замок сідельно-зчіпного пристрою повинен після зчеплення закриватися автоматично.
1.38.Розблокування замка сідельно-зчіпного пристрою повинно здійснюватися вручну за допомогою рукоятки.
При розчепленні замок повинен залишатися у відкритому положенні.
1.39. Кожен автомобіль повинен бути забезпечений противідкатними упорами (не менше 2 шт.) для підкладування під колеса, а також медичною аптечкою, знаком аварійної зупинки, вогнегасником.
1.40.Для запобігання виникнення пожежі на автомобілі забороняється:
1.40.1.Допускати на двигуні та карбюраторі накопичення бруду та мастила.
1.40.2.3алишати в кабіні та на двигуні забруднені маслом та паливом використані ганчірки.
1.40.3.Експлуатувати несправні прилади системи живлення.
1.40.4. Застосовувати для миття двигуна бензин та інші легкозаймисті рідини.
1.40.5.Подавати при несправній системі живлення бензин в карбюратор безпосередньо з ємності шлангом, або іншим способом.
1.40.6.Палити в безпосередній близькості приладів живлення двигуна.
1.40.7.Користуватись відкритим вогнем при визначенні та ліквідуванні несправностей механізмів; підігрівати коробку змінних передач, двигун відкритим полум'ям.
1.41 .Власник не має права:
1.41.1.Примушувати водія (а водій не має права виїжджати на автомобілі) виїжджати на лінію, якщо технічний стан автомобіля або його обладнання не відповідають "Правилам дорожнього руху", "Правилам по охороні праці на автомобільному транспорті" та "Правилам технічної експлуатації рухомого складу автомобільного транспорту".
1.41.2.Направляти водія в рейс, якщо він не мав до виїзду відпочинку, передбаченого чинним законодавством про працю (відпочинок повинен бути не менше подвійної тривалості часу роботи в попередній відпочинку робочий день (зміну) з урахуванням перерви на відпочинок і харчування.
1.42.При травмуванні або захворюванні необхідно припинити роботу і доповісти механіку або звернутися в медпункт.
1.43 При роботі автомобіля на газовому паливі водій додатково повинен бути проінструктований по правилам безпечної експлуатації газобалонних та газових установок.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Перед виїздом на лінію водій повинен:
- пройти перед рейсовий медогляд та одержати відповідну відмітку у шляховому листі;
- одержати у адміністрації шляховий лист та інструктаж про умови роботи на
лінії, особливостях вантажу;
- разом з механіком перевірити технічну справність та укомплектованість автомобіля та отримати відповідну відмітку у шляховому листі.
При огляді особливу увагу звернути на:
- справність акумуляторної батареї, гальмівної системи, рульового керування, стартера, приладів освітлення та сигналізації, скло очищувачів, опалювального пристрою, запірних пристроїв кузова;
- відсутність підтікання палива, мастила, охолоджувальної рідини;
- належну комплектність автомобіля необхідним інструментом, пристроями, інвентарем та їх справність.
2.2.Проявляти особливу увагу при заливанні гарячої води у систему охолодження.
2.3.Заправку автомобіля проводити при непрацюючому двигуні. Слід пам'ятати, що найменша необачливість може викликати пожежу.
2.4.При відкриванні пробки радіатора на перегрітому двигуні берегти руки від опіків.
3. Вимоги безпеки під час роботи
3.1.Під час роботи необхідно бути уважним, не займатись сторонніми ділами та не відволікати увагу інших.
3.2.Вимоги безпеки при перевезенні бензину:
3.2.1.Автомобілі-цистерни для перевезення легкозаймистих та горючих рідин повинні мати не менше ніж два вогнегасники, войлочну кошму, лопату, маяки поблискуючі, заземлюючий провідник з роз'ємом, заземляючий пристрій (металевий ланцюг, приварений одним кінцем до корпусу цистерни), а також технічно справні зливні крани та шланги, які не допускають підтікання рідини.
3.2.2..На бокових сторонах та на задньому днищі цистерни повинні бути нанесені знаки небезпеки згідно ГОСТ 19433-81.
3.2.3.На цистернах, бочках, бідонах з етилованим бензином повинен бути напис „Етилований бензин - ядовито".
3.2.4.Наповнювати бочки на 90-95% місткості, щоб запобігти розливанню та просоченню рідких нафтопродуктів при нагріванні.
3.2.5.Бочки, бідони та баки на автомобілях встановлюються пробками доверху та надійно закріпляються у кузові. Вкладання металевих бочок у два яруси забороняються.
3.2.6.Наливні естакади повинні бути обладнані заземлюючими пристроями для забезпечення тимчасового контакту з цистерною автомобіля.
3.2.7.На місці навантаження-розвантаження етилованого бензину повинні бути дегазуючі речовини : керосин, хлорне вапно чи дихлорамін.
3.2.8.Налив нафтопродуктів в автомобіль-цистерну та злив їх, переміщення та підіймання заливних рукавів, а також навантаження затарених нафтопродуктів на бортові автомобілі та розвантаження їх проводиться власними силами і засобами вантажовідправника та вантажоодержувача.
Відкривання та закривання люків автомобіля-цистерни, вмикання (вимикання) насосів, піднесення (віднесення) шлангів установлених на автомобілі, виконує водій.
3.2.9.3абороняється при навантаженні, розвантажені та транспортуванні
нафтопродуктів паління та використання відкритого вогню. Паління дозволяється у спеціально відведених місцях.
3.2.10.У випадку забруднення при наливанні зовнішньої поверхні цистерни трафаретів чи надписів вантажовідправник зобов'язаний провести очищення поверхні цистерни.
3.2.11.Вантажоодержувач зобов'язаний повністю, без залишків злити з автомобіля-цистерни нафтопродукти.
3.2.12.Автомобілі-цистерни для перевезення горючих речовин повинні зберігатись на вікритих стоянках, під навісом чи у ізольованих приміщеннях одноповерхових наземних гаражів, які мають безпосередній виїзд назовні та обладнаних припливно-витяжною вентиляцією.
3.2.13.Неочищені автоцистерни повинні зберігатись на спеціально відведених місцях, відкритих площадках. На тривалий час залишати цистерни неочищеними забороняється.
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
4.1. Після закінчення чи повернення з лінії разом з механіком провести перевірку автомобіля. У випадку необхідності скласти заявку на поточний ремонт з переліком несправностей, які підлягають усуненню.
Якщо автомобіль технічно справний, провести щоденне обслуговування і підготовлений автомобіль поставити на стоянку.
4.2.Після закінчення роботи водій зобов'язаний:
4.2.1.Перед тим, як поставити автомобіль на стоянку, необхідно впевнитись у відсутності підтікання палива.
4.2.2.3няти робочу одежу та повісити її у спеціально відведену для цих цілей шафу.
4.2.3.Вимити руки та лице теплою водою з милом ( при можливості прийняти душ).
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
5.1.Аварійна ситуація може виникнути в основному при дорожньо-транспортній пригоді.
5.2.У разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:
5.2.1.Негайно зупинити транспортний засіб і залишатись на місці пригоди.
5.2.2.Увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки.
5.2.3.Не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають відношення до пригоди.
5.2.4.Вжити можливих заходів для подання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу.
5.2.5.У разі неможливості виконати дії, викладені в пункті 5.2.4, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє
прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред'явленням посвідчення водія або іншого документа, який засвідчує особу реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди.
5.2.6.Повідомити про дорожньо-транспортну пригоду органи міліції, записати прізвища і адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції.
5.2.7.Вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об'їзд місця пригоди.
5.2.8.До проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до складу офіційно затвердженої аптечки).
5.3.При виникненні аварійної ситуації під час проведення технічного обслуговування чи ремонті (падіння вивішеного автомобіля, падіння з висоти, ураження електричним струмом та інше) слід негайно припинити роботу, відключити споживачі електроенергії, огородити небезпечну зону; не допускати до неї сторонніх осіб; доповісти про тещо сталося, керівника робіт.
5.4.Якщо є потерпілі — надавати їм першу медичну допомогу; при необхідності викликати "швидку допомогу".
5.5.Надання першої медичної допомоги:
5.5.1.Надання першої допомоги при ураженні електричним струмом.
При ураженні електричним струмом необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключити електроустановку від джерела живлення, а при неможливості відключення — відтягнути його від струмоведучих частин за одяг або застосувати підручний ізоляційний матеріал.
При відсутності у потерпілого дихання і пульсу необхідно робити йому штучне дихання і непрямий (зовнішній) масаж серця, звернувши увагу на зіниці. Розширені зіниці свідчать про різке погіршення кровообігу мозку. При такому стані необхідно негайно приступити до оживлення потерпілого і викликати швидку медичну допомогу.
5.5.2. Перша допомога при пораненні.
Для надання першої допомоги при пораненні необхідно розкрити індивідуальний пакет, накласти стерильний перев'язочний матеріал, що міститься у ньому, на рану і зав'язати її бинтом.
Якщо індивідуального пакету якимось чином не буде, то для перев'язки необхідно використати чисту носову хустинку, чисту полотняну ганчірку і т.ін. На те місце ганчірки, що приходиться безпосередньо на рану, бажано накапати декілька капель настойки йоду, щоб одержати пляму розміром більше рани, а після цього накласти ганчірку на рану. Особливо важливо застосовувати настойку йоду зазначеним чином при забруднених ранах.
5.5.3.Перша допомога при переломах, вивихах, ударах.
При переломах і вивихах кінцівок необхідно пошкоджену кінцівку укріпити шиною, фанерною пластинкою, палицею, картоном або іншим подібним предметом. Пошкоджену руку можна також підвісити за допомогою перев'язки або хустки до шиї і прибинтувати до тулуба.
При передбачуваному переломі черепа (несвідомий стан після удару голови, кровотеча з вух або рота) необхідно прикласти до голови холодний предмет (грілку з льодом або снігом, чи холодною водою) або зробити холодну примочку.
При підозрі перелому хребта необхідно потерпілого покласти на дошку, не підіймаючи його, чи повернути потерпілого на живіт обличчям униз, наглядаючи при цьому, щоб тулуб не перегинався з метою уникнення ушкодження спинного мозку.
При переломі ребер, ознакою якого є біль при диханні, кашлі, чханні, рухах, необхідно туго забинтувати груди чи стягнути їх рушником під час видиху.
5.5.4.Надання першої допомоги при теплових опіках.
При опіках вогнем, парою, гарячими предметами ні в якому разі не можна відкривати пухирі, які утворюються, та перев'язувати опіки бинтом.
При опіках першого ступеня (почервоніння) обпечене місце оброблюють ватою, змоченою етиловим спиртом.
При опіках другого ступеня (пухирі) обпечене місце оброблюють спиртом, З %-ним марганцевим розчином або 5 %-ним розчином таніну.
При опіках третього ступеня (зруйнування шкіряної тканини) накривають рану стерильною пов'язкою та викликають лікаря.
5.5.5.Перша допомога при кровотечі. Для того, щоб зупинити кровотечу, необхідно: — підняти поранену кінцівку доверху;
—кровоточиву рану закрити перев'язочним матеріалом (із пакета), складеним у клубочок, придавити її зверху, не торкаючись самої рани, потримати на протязі 4-5 хвилин; якщо кровотеча зупинилася, то не знімаючи накладеного матеріалу, поверх нього покласти ще одну подушечку з іншого пакета чи кусок вати і забинтувати поранене місце (з деяким натиском);
—при сильній кровотечі, яку не можна зупинити пов'язкою, застосовується здавлювання кровоносних судин, які живлять поранену область, за допомогою згинання кінцівок в суглобах, а також пальцями, джгутом або закруткою; при великій кровотечі необхідно терміново викликати лікаря.
5.6.Якщо сталася пожежа, необхідно викликати пожежну частину і приступити до гасіння наявними засобами пожежогасіння.
5.7.Виконувати всі вказівки керівника робіт по усуненню небезпечної ситуації.

Перевозка бытовок манипулятором лайн аренда кранов манипуляторов для перевозки.
Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: Vladimir (04.11.2011)
Переглядів: 4961 | Рейтинг: 1.8/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]