Вітаю Вас Гість
Середа
20.09.2017
05:44

Бердичівський район електричних мереж

Меню сайту
Реклама


ua-mall.com
Категорії розділу
Інструкції з охорони праці [144]
Інформаційні повідомлення [15]
Пожежна безпека [20]
Пошук
Наше опитування
Яка напруга в мережі вашого будинку?
Всього відповідей: 454
Статистика

Архів
Головна » Інформація » Інструкції з охорони праці

Інструкція з охорони праці водія спецавтомобіля з суміщенням обов'язків електромонтера з вимірювань і випробувань
1. Загальні положення
1.1. На посаду водія-електромонтера з випробувань і вимірювань допускаються працівники віком від 18 років, які у встановленому порядку пройшли медичний огляд, вступний і первинний інструктаж, навчання, перевірку знань з охорони праці, включаючи знання цієї інструкції.
1.2. Працівники, які допущені до самостійної роботи, несуть повну відповідальність за виконання вимог цієї інструкції та інших чинних нормативних документів з питань охорони праці.
1.3. У процесі робочого дня робочим місцем працівника є:
- службові приміщення підрозділу
- пересувна електролабораторія ЕТЛ-10 кВ;
- об'єкт розподільчих мереж 0,4-10 кВ, визначений нарядом-допуском, або розпорядженням.
1.4. Небезпечними і шкідливими виробничими факторами при виконанні робіт є:
- електричний струм;
- наведена напруга;
- робота на висоті;
- підвищена напруга змінного і постійного струму;
- ємнісні заряди кабельних ліній при їх випробуванні;
- бензин.
1.5. Захистом від дії шкідливих виробничих факторів являється виконання організаційно-технічних заходів згідно правил безпечної експлуатації електроустановок, дотримання правил безпеки при випробуваннях і вимірюваннях.
1.6. Ця інструкція не визначає заходи безпеки щодо керування автомобілем і його експлуатації.
2. Вимоги перед початком роботи
2.1. Перевірити справність і комплектацію автомобіля.
2.2.Одержати підтвердження механіка про технічну справність транспортного засобу.
2.2. Запуск двигуна проводити згідно з вимогами інструкції "Запуск двигуна і рух по території"".
2.3. Водію забороняється:
а) виїжджати, якщо технічний стан машини не відповідає технічним умовам і правилам техніки безпеки;
б) виїжджати без посвідчення на право керування транспортним засобом, талона технічного паспорта і шляхового листка (документів про перевезення вантажу);
в) керувати транспортними засобами в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння; хворобливому або втомленому стані, якщо це може поставити під загрозу безпеку руху.
2.4. Перед початком роботи отримати завдання від майстра (або інженера) на роботу, яку потрібно виконати:
- ознайомитись із порученою роботою, місцем роботи, умовами роботи, з приладами, які будуть використані при випробуваннях і вимірах, з програмою випробувань.
2.5. Отримати наряд на випробування електрообладнання.
2.6. Випробування проводити у складі бригади, в якій керівник робіт повинен мати групу електробезпеки не нижче IV, член бригади - групу III, а працівник виставлений для охорони, групу -II.
2.7. Пройти інструктаж з охорони праці та технології робіт по безпечному виконанню робіт, чітко усвідомити об'єм і порядок її виконання.
2.8. Перевірити справність інструменту, пристроїв, захисних засобів, що будуть використовуватись при випробуваннях, привести в порядок особистий спецодяг.
2.9. Пересувна електролабораторія повинна бути обладнана зовнішньою світловою і звуковою сигналізацією. Забороняється працювати при несправному блокуванні,
світлової і звукової сигналізації.
2.10. Перевірити відповідність вжитих заходів з підготовки робочого місця вимогам наряду чи розпорядження.
2.11. Допуск до випробувань здійснює керівник робіт.
2.12. Допуск за нарядом та підготовку робочого місця можна здійснювати тільки після того, як інші бригади виведені з робочого місця, наряди здані допускачу і ніщо не заважає випробуванням.
2.13. Випробувальну установку, обладнання, що випробується, та з'єднувальні проводи між ними огородити щитами, канатами з плакатами "Випробування. Небезпечно для життя".
2.14. При необхідності виставити охорону із членів бригади для запобігання наближенню сторонніх осіб до випробувальної установки, з'єднувальних проводів та до обладнання, що випробується.
Члени бригади, які виставлені для охорони, повинні знаходитись зовні огородження та вважати, що випробувальне обладнання перебуває під напругою. Залишати огороджене місце ці працівники можуть тільки з дозволу керівника робіт.
2.15. Приєднання випробувальної установки до мережі 380/220В повинно проводитися через комутаційний апарат з видимим розривом електричного кола.
2.16. При складанні випробної схеми виконати захисне і робоче заземлення випробувальної установки, якщо потрібно, виконати захисне і робоче заземлення корпусу обладнання, що випробується.
Забороняється проводити випробування пересувною установкою із заземленням її корпусу тільки за допомогою робочої схеми.
Корпус пересувної випробувальної установки необхідно заземлити окремим заземлювальним гнучким мідним проводом перерізом не меньше 10мм2. Перед випробуванням слід пероевірити надійність заземлення корпусу.
Перед приєднанням випробувальної установки до мережі 380/220В вивід високої напруги необхідно заземлити. Переріз мідного дроту, що використовується у випробувальних схемах для заземлення, не повинен бути менше 4 мм 2.
2.17. Провід або кабель для живлення випробувальної установки від мережі 380/220В необхідно захистити запобіжниками або автоматичним вимикачем, які встановлені у цій мережі.
2.18. З'єднувальний провід між обладнанням, що випробовується, і випробувальною установкою спочатку необхідно приєднати до її заземленого виводу високої напруги. Приєднувати та від'єднувати з'єднувальний провід до фази обладнання (до жили кабелю) дозволяється тільки після їх заземлення, за розпорядженням керівника робіт. Виконується заземлення включенням заземлюючих ножів або накладанням переносних заземлень.
2.19. По розпорядженню керівника робіт дозволяється знімати переносні заземлення або вимикати заземляючі ножі, які перешкоджають проведенню випробувань, і накладати знову.
2.20. Підключати до електромережі пересувну випробувальну установку повинні представники організації, що експлуатує цю мережу, в окремих випадках -керівник робіт з членом бригади.
3. Вимоги техніки безпеки під час роботи
3.1.3 моменту знімання заземлення з високовольтного виводу, випробувальну установку і обладнання, яке випробовується, з'єднувальні проводи і кабелі слід вважати такими, що перебувають під напругою. Тому забороняється будь-які приєднання у випробувальній схемі та на обладнанні.
3.2.Керівник робіт перед кожним подаванням випробувальної напруги повинен перевірити:
- правильність складання схеми і надійність робочих та захисних заземлень;
- чи всі члени бригади і працівники, що виставлені для охорони, перебувають на вказаних місцях;
- чи всі сторонні особи виведені за межі робочого місця;
- чи можна подавати випробувальну напругу на обладнання;
- попередити бригаду, що подається напруга словами "Подаю напругу". Впевнитись, що попередження почули всі члени бригади. Зняти заземлення з
високовольтного виводу випробувальної установки, подати напругу 380/220В.
3.3. Забороняється з моменту подавання напруги на вивід випробувальної установки входити до неї і виходити з неї, перебувати на обладнанні, що випробовується, а також торкатися корпусу випробувальної установки, стоячи на землі.
3.4. У разі проведення випробувань кабельної лінії, коли протилежний її кінець розташований в зачиненій камері, у відсіку КРУ або в приміщенні, слід вивішувати плакат "ВИПРОБУВАННЯ. НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ!"..
Якщо двері і огородження не зачинені або випробуванню підлягає кабель з розробленими на трасі жилами, то крім плакатів, що вивішуються біля дверей, огороджень та розроблених жил кабелю, слід встановити охорону з включених до складу бригади працівників з групою II або чергових працівників.
3.5. Випробовувати або пропалювати кабелі слід з боку пунктів, що мають заземлювальні пристрої.
3.6. Встановлювати та знімати заземлення заземлюючою штангою на високовольтному виводі випробувальної установки, під'єднувати і від'єднувати проводи, що йдуть від випробувальної установки до обладнання, яке випробовується, необхідно в діелектричних рукавичках.
У разі проведення випробувань та перез'єднань, незаземлені частини випробувального обладнання слід розглядати як такі, що перебувають під напругою.
3.7. При роботі на висоті більше 1,3 м необхідно користуватися приставною драбиною або запобіжним поясом.
3.8. Роботи з мегаомметром, електровимірювальними приладами, електровимірювальними кліщами та вимірювальними штангами.
3.8.1. Вимірювання опору ізоляції мегаомметром в діючих електроустановках слід проводити тільки після виконання необхідних організаційних та технічних заходів щодо підготовки робочого місця.
Вимірювати опір ізоляції мегаомметром може один працівник з групою з електробезпеки III.
3.8.2. Вимірювання опору мегаомметром здійснюється тільки на вимкнених струмопровідних частинах, з яких знято залишковий заряд шляхом попереднього їх заземлення.
Заземлення зі струмопровідних частин слід знімати тільки після підключення мегаомметра.
3.8.3. При замірах опору ізоляції з'єднувальні проводи слід приєднувати за допомогою ізольованих штанг (тримачів). В електроустановках понад 1000В необхідно користуватися діелектричними рукавичками.
3.8.4. При роботах з мегаомметром забороняється торкатися струмопровідних частин, до яких він приєднаний.
Після закінчення робіт необхідно зняти зі струмопровідних частин залишковий заряд шляхом їх короткочасного заземлення.
3.8.5. Під'єднувати та від'єднувати прилади, що потребують розривання електричних кіл, необхідно після того, як напругу з цих кіл знято.
Приєднувати і від'єднувати прилади, що не потребують розривання електричних кіл, допускається виконувати під напругою із застосуванням електрозахисних засобів.
3.8.6. Якщо потрібно вимірювати електричні параметри пристроїв, що перебувають під напругою до 1000В, необхідно заземлити металевий корпус переносного приладу і застосувати спеціальні щити або з'єднувальні провідники з ізольованими рукоятками.
3.8.7. В електроустановках понад 1000В роботу з електровимірювальними кліщами повинні проводити за розпорядженням два працівники з групами IV і III. Забороняється схилятись до приладу для відліку показників. Працювати необхідно в діелектричних рукавичках.
3.8.8. В електроустановках до 1000В працювати з електровимірювальними кліщами може працівник з групою III. В цьому разі допускається не користуватись діелектричними рукавичками.
Забороняється працювати з електровимірювальними кліщами на опорі повітряної лінії.
3.8.9. Роботу з вимірювальними штангами повинні проводити не менше двох працівників: один з групою з електробезпеки IV, а решта з групою III.
Підніматись на конструкцію або телескопічну вишку, а також спускатись з них слід без штанги. У разі піднімання на незначну висоту, допускається передавати штангу із рук в руки. Під час роботи зі штангою користуватись /пелектричними рукавичками не обов"язково.
3.8.10. Виконувати вимоги керівника робіт, якщо ці вимоги не суперечать правилам безпечної експлуатації електроустановок, даної інструкції та інших нормативних документів з охорони праці.
4. Вимоги техніки безпеки після закінчення робіт
4.1. Після закінчення робіт привести в належний стан робоче місце (випробувальну установку): прибрати прилади, інструмент і захисні засоби у відведене для їх зберігання місце.
4.2. Після закінчення випробувань обладнання із значною ємністю (кабелі, конденсатори) з нього необхідно зняти залишковий заряд.
4.3. Закрити наряд (розпорядження) і повідомити допускачу про закінчення робіт.
4.4. Після повернення автомобіля на підприємство вжити заходів для попередження виїзду автомобіля без дозволу або угону його сторонніми особами.
Таких заходів необхідно вживати на стоянках поза підприємством.
5. Вимоги техніки безпеки в аварійних ситуаціях
5.1. Терміново припинити роботу і повідомити про виявлені порушення чергового диспетчера і керівництво РЕМ.
5.2. Забороняється самовільно вживати заходів з ліквідації аварійної ситуації, за винятком звільнення персоналу від дії електричного струму і надання першої медичної допомоги.
5.3.При виникненні пожежі необхідно користуватись первинними засобами пожежогасіння (вогнегасник, пісок, кошма), дзвонити 9-101.
5.4. При ліквідації аварійних ситуацій виконання вимог ПБЕЕ та інструкції з охорони праці та пожежної безпеки є обов'язковим.
Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: Vladimir (26.10.2011)
Переглядів: 1631 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]