Вітаю Вас Гість
Субота
23.09.2017
11:14

Бердичівський район електричних мереж

Меню сайту
Реклама


ua-mall.com
Категорії розділу
Інструкції з охорони праці [144]
Інформаційні повідомлення [15]
Пожежна безпека [20]
Пошук
Наше опитування
Яка напруга в мережі вашого будинку?
Всього відповідей: 454
Статистика

Архів
Головна » Інформація » Інструкції з охорони праці

Інструкція з охорони праці з безпечного ведення робіт для робітників люльки, що знаходяться на підйомнику (вишці)

1. Загальні положення.
1.1. Дана інструкція з безпечного ведення робіт для робітників люльки на підйомнику (вишці) (надалі Інструкція), встановлює вимоги до безпечного виконання робіт для робітників люльки на підйомнику (вишці) (надалі підйомники) та розроблена на основі НПАОП 0.00-1.36-03 Правил побудови та безпечної експлуатації підйомників (вишок) (надалі Правила) та може бути використана при підготовці проектів виконання робіт, технологічних карт, виробничих інструкцій.
Для виконання обов'язків робітників люльки призначаються особи пройшовші навчання, атестацію в комісії або учбовому комбінаті та отримавші посвідчення в встановленому порядку. Працювати в люльці дозволяється чоловікам в віці від 18 до 60 років та жінкам в віці від 18 до 55 років, з робочим стажем не менше року, тарифним розрядом не нижче III.
1.2. Повторна перевірка знань проводится комісією підприємства:
1) періодично, не менше одного разу на рік;
2) при переході з одного підприємства на інше;
3) за вимогою інспектора Держнаглядохоронпраці або інженерно-технічного працівника з нагляду за безпечною експлуатацією підйомників.
1.3. Робітники люльки повинні мати медичне заключення, підтверджуюче право на роботу на висоті та посвідчення.
Вони повинні пройти медичний контроль у відповідності з вимогами Положення про медичний огляд працівників визначених категорій, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 31.03.94 р. №45 (ДНАОП 0.03-4.02-94).
1.4. Допуск робітників люльки до роботи на підйомнику повинен оформлюватися наказом по підприємству з видачею виробничої інструкції (під розпис).
1.5. У випадках, коли зона обслуговування підйомником не видна з посту керування машиніста та відсутній радіо- або телефонний звлязок між машиністом підйомника та робітниками, що знаходяться в люльці, не маючими права на керування рухом підйомника з люльки, для передачі сигналів особа, відповідальна за безпечне виконання робіт підйомниками, повинна призначити сигнальщика.
1.6. Сигнальщиком може бути призначений атестований стропальник або робітник люльки.
1.7. Кількість робітників люльки визначається вантажопідіймальністю підйомника та площиною підлоги люльки (не менш 0,5 м на людину). При призначенні для роботи на підйомнику двох та більше робітників люльки один з них повинен бути призначеним старшим.
2. Обов'язки робітника люльки перед початком роботи.
2.1. Робітник люльки повинен бути ознайомлений з проектом виконання робіт або технологічними картами (за підписом в журналі з техніки безпеки та вахтовому журналі робітника в люльці).
2.2. Перед входом в люльку робітник люльки повинен впевнитися в слідуючому:
1) підйомник правильно встановлений на площадці;
2) підйомник встановлений на всі опори;
3) свіженасипаний грунт під опорами втрамбований;
4) на слабкому грунті під опори встановлені міцні та стійкі підкладки, на слизькому грунті встановлені підкладки з шипами;
5) кут нахилу підйомника по креноміру не більш вказаного в паспорті;
6) в робочій зоні підйомника відсутні сторонні люди;
7) при встановленні підйомника біля котловану відстань від крайніх опор до відкосу котловану відповідає значенням, вказаним в п.6.5.13 Правил;
8) при встановленні підйомника в зоні лінії електропередачі люлька підйомника або коліно стріли при висуванні не торкаються проводів лінії електропередачі (перевірка без робітника в люльці);
9) при встановленні підйомника біля будинку, штабелю або будівлі відстань між ними та поворотною платформою складає не менше 1 м.
2.3 Перед початком роботи робітник люльки повинен надіти відповідні засоби захисту (каски, запобіжні пояси, окуляри), завантажити необхідні інструменти та інші вантажі.
2.4. Після входу в люльку потрібно зачинити вхід до неї, пристебнутися до скоби для кріплення карабіна запобіжного поясу та доповісти машиністу про готовність до підйому.
2.5. При встановленні підйомника в охоронній зоні ЛЕП впевнитися в наявності наряду-допуску.
2.6. Впевнитися, що з машиністом гарантований безперервний звлязок: при підйомі робочої платформи до 10 м - голосом; більше 10 м - звукова сигналізація; більше 22 м - двосторонній радіо- або телефонний звлязок.
2.7. Якщо робоча зона в робочій платформі повністю не проглядається з посту керування машиніста, а радіо- або телефонний зв'язок відсутній, впевнитися, що призначений сигнальщик.
2.8. Якщо передбачається робота нижче рівня стоянки підйомника - перевірити наявність пристрою для аварійної евакуатції.
3. Обов'язки робітника люльки під час роботи підйомника.
Під час роботи підйомника робітник люльки зобов'язаний:
1) входити та виходити з люльки тільки через площадку для посадки при повній зупинці підйомника в положення «Посадка»; при роботі підйомника вхід в люльку повинен бути захищений з" ємним огородженням або замикаючимися дверцятами (защіпкою);
2) не сідати та не вставати на перила люльки, не перевішуватися за перила, уважно спостерігати за верхніми та боковими перешкодами;
3) не встановлювати на підлогу люльки предмети для збільшення висоти робочої зони;
4) слідкувати за тим, щоб маса вантажу в люльці не перевищувала номінальну вантажопідіймальність підйомника;
5) користуватися аварійним спуском та зупинкою двигуна тільки в аварійних випадках;
6) працювати на безпечній відстані (не менше 0,5 м) та без додаткових навантажень на коліно стріли;
7) припиняти роботи при несправних приладах безпеки (обмежувач граничного вантажу, кінцеві вимикачі, слідкуюча система орієнтування люльки в горизонтальному положенні та ін.);
8) не працювати при грозі, дощі, тумані та снігопаді, обмежуючих видимість, а також при температурі навколишнього середовища нижче вказаної в паспорті підйомника;
9) Не працювати при недостатньому освітленні (менш 20 лк);
10) Слідкувати за безпечним переміщенням та у випадку небезпеки сигналізувати машиністу або виконувати зупинку двигуна з пульту керування, встановленого влюльці;
11) Працювати тільки по наряду-допуску при встановленні підйомника на відстані менше 40 м від максимально виступаючої частини стріли до крайнього проводу лінії електропередачі напругою більше 42В;
12) Не скидувати з люльки, яка знаходиться на висоті, інструменти та вантажі;
13) Не переїзджати с одного місця на інше на підйомнику, якщо це не передумовлено керівництвом з експлуатації.
4. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
4.1. Робота повинна бути негайно припинена, якщо виявлені причини, здатні скласти аварійну ситуацію.
4.2. При пожежі оповістити пожежну службу по телефону 101, довести до відома адміністрацію та приступити до тушіння.
4.3. При аваріях або іншій небажаній ситуації, роботу негайно припинити, вийти в безпечне місце.
4.4. При нещасному випадку роботу негайно припинити, постраждалого віднести в безпечну зону, надати першу медичну допомогу та сповістити в найближчий медичний заклад.
5. Права робітника люльки пілся закінчення роботи.
5.1. Після закінчення роботи робітник люльки зобов"язаний:
1) подати сигнал на опускання люльки;
2) при опусканні люльки виконувати всі міри обачності та спостерігати за безпечним зниженням люльки;
3) після зниження люльки в положення «посадка» відстебнути запобіжний пояс та вийти з люльки.
6. Відповідальність.
6.1. Робітники люльки, навчені та атестовані в встановленому порядку, маючі на руках виробничу інструкцію, несуть відповідальність на порушення вимог даної інструкції.

Выезд на дом ветеринара вызов ветеринара и консультация на дому.
Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: Vladimir (25.10.2013)
Переглядів: 3111 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]