Вітаю Вас Гість
Субота
23.09.2017
11:15

Бердичівський район електричних мереж

Меню сайту
Реклама


ua-mall.com
Категорії розділу
Інструкції з охорони праці [144]
Інформаційні повідомлення [15]
Пожежна безпека [20]
Пошук
Наше опитування
Яка напруга в мережі вашого будинку?
Всього відповідей: 454
Статистика

Архів
Головна » Інформація » Пожежна безпека

ІНСТРУКЦІЯ про заходи пожежної безпеки в приміщеннях хімічних лабораторій

1. Галузь застосування
Ця Інструкція поширюється на всі приміщення хімічних лабораторій, встановлює вимоги пожежної безпеки, порядок дій у разі виникнення пожежі в приміщеннях хімічних лабораторій та є обов'язковою для вивчення і виконання відповідальним за пожежну безпеку, всіма особами, які перебувають у приміщеннях лабораторій, а також працівниками та обслугою.
2. Вимоги пожежної безпеки
2.1. Відповідно до „Інструкції з визначення категорій і класифікації зон з вибухопожежної і пожежної небезпеки приміщень і будівель, приміщення хімічних лабораторій за пожежною небезпекою належать до категорії В, класу зони - П-І.
2.2. Припливно-витяжна вентиляція в усіх приміщеннях лабораторії вмикається за 5 хвилин до початку робочого дня і вимикається після закінчення роботи.
2.3. Відповідальний за правильну експлуатацію вентиляційних систем зобов'язаний систематично (за графіком) перевіряти ефективність їхнього функціонування. Роботи з високотоксичними та радіоактивними  речовинами можуть приводитися лише за умови вентиляції, що працює.
2.4. Користуватися витяжними шафами з розбитим склом або несправною вентиляцією, а також шафами в яких є речовини, матеріали та устаткування, що не мають стосунку до виконуваних операцій, забороняється.
2.5. Витяжні шафи, в яких проводяться такі роботи, повинні мати верхні та нижні відсмоктувачі, а також бортики, що запобігають стіканню рідини на підлогу.
2.6.  Установлення й перестановка витяжних шаф не можуть проводитися без дозволу   адміністрації. Не допускається, щоб витяжна шафа встановлювалася безпосередньо біля дверей.
2.7. Робочі столи та витяжні шафи, призначені для роботи з відкритим вогнем і пожежовибухонебезпечними речовинами,  мають  бути  всуціль  покриті  негорючим матеріалом, а у разі роботи з кислотами та лугами - антикорозійним матеріалом, і мати бортики.
2.8. Легкозаймисті і горючі рідини (ЛЗР і ГР) належить зберігати в лабораторіях чітко за асортиментом у металевих ящиках і шафах. Кожну речовину слід приймати в кількості, не більшій за змінну потребу. Не допускається спільне зберігання речовин, хімічна взаємодія яких може призвести до пожежі або вибуху. Порядок спільного зберігання речовин    і матеріалів визначають згідно з вимогами додатка 5 НАПБ В.01.034   - 2005/111 Правил пожежної безпеки   в компаніях, на підприємствах та в організаціях енергетичної галузі України.
2.9.  Відпрацьовані ЛЗР і ГР слід збирати у спеціальну герметичну тару, яка наприкінці роботи видаляється з приміщення для регенерації або утилізації.
2.10. Посудини, в яких проводилися роботи з ЛЗР і ГР, після завершення досліджень мають негайно промиватися пожежонебезпечними речовинами.
2.11. При нагріванні ЛЗР об'ємом більше 0,5 л. необхідно ставити під прилад кювету такої самої ємності.
2.12. Для запобігання розливанню рідин і в разі аварії забороняється виливати ЛЗР і ГР у каналізацію.
2.13. У випадку розлиття ЛЗР це місце необхідно негайно засипати піском. Забруднений пісок збирають лопатою або совком. Застосування сталевих лопат або совків забороняється.
2.14. Забороняється працювати з лужними металами в приміщеннях із високою вологістю та допускати їх контакт з водою, хлоровмісними органічними сполуками й твердим діоксаном вуглецю.
2.15. Для запобігання накопиченню зарядів статичної електрики на обладнанні, а також на людях мають передбачатися такі заходи захисту:
-  відведення зарядів статичної електрики шляхом заземлення металевих частин апаратів,  установок,  обладнання,  комунікацій  і  ємностей,  на яких вони  можуть накопичуватися. Заземлювальні пристрої мають відповідати вимогам ПУЕ та ПБЕ;
-  загальне місцеве зволоження повітря до 70 % відносної вологості та вище в небезпечних місцях приміщень або зволоження поверхні електролізуючого матеріалу;
-  заповнення апаратів, ємностей, закритих транспортних пристроїв та іншого обладнання інертним газом, переважно азотом;
-  улаштування підлоги з підвищеною електропровідністю та електропровідних заземлених зон для зняття зарядів статичної електрики, що накопичується на людях;
-  застосування лійок зі струмопровідного матеріалу і заземлювання їх під час розливання рідин-діалектриків у скляні та інші посудини з ізольованих матеріалів;
-  заземлювання мідним дротом або пластиною гумових шлангів із металевими наконечниками, призначених для наливання ЛЗР і ГР у бочки, баки, цистерни, бутлі та інші ємності. Наконечники шлангів мають бути виготовлені з кольорового металу, що не утворює іскор.
2.16. У разі появи в приміщенні запаху газу слід:
- негайно припинити користування газовими пальниками та приладами;
- не запалювати вогню;
- не вмикати електроприладів;
- не користуватись електродзвінками;
- перевірити, чи закриті всі крани в газових пальниках і газових приладах;
- негайно повідомити відповідального за газове господарство, провітрити приміщення.
2.17. Забороняється застосовувати вогонь для виявлення витікання газу з газопроводів і приладів, а також користуватись несправними газовими пальниками та приладами, газопроводами та арматурою.
2.18. Евакуаційні шляхи та виходи завжди утримувати вільними, нічим не захаращеними.
2.19. Відповідальна особа наприкінці робочого дня зобов'язана особисто пересвідчитись у пожежобезпечності приміщень хімічної лабораторії, вимкнути всі струмоприймачі та замкнути вхідні двері на замок Зробити відповідний запис у „ Журналі огляду складів, лабораторій та інших приміщень перед їх закриттям після роботи".
Відповідальний за пожежну безпеку приміщення лабораторії:
(прізвище, ініціали)
3. Обов'язки та дії працівників у разі виникнення пожежі:
У разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожен працівник зобов'язаний:
- негайно повідомити про це оперативно-рятувальну службу за номером 101 вказати при цьому адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі наявність людей а також своє прізвище;
- повідомити про пожежу адміністрацію та чергового диспетчера;
- організувати евакуацію людей і матеріальних цінностей;
- вимкнути (за необхідності) струмоприймачі та вентиляцію;
- розпочати гасіння пожежі наявними первинними засобами пожежогасіння;
- організувати зустріч підрозділів оперативно-рятувальної служби та надати їм допомогу під час гасіння пожежі;
- попередити  керівника  гасіння  пожежі  про  наявність  вибухонебезпечних, отруйних та хімічно активних речовин.

Организация приобрела памятные подарки для сотрудников.
Категорія: Пожежна безпека | Додав: Vladimir (22.02.2013)
Переглядів: 5027 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]